Düzce Özel Öğrenci Yurtları

Düzce'deki tüm kız ve erkek öğrenci yurtları burada! Düzce'deki Üniversitelere yakın, en iyi ve en rahat Özel Öğrenci Yurtları hakkında bilgi al, en uygun oda fiyatlarını öğren!


Üniversite
1Üniversite
Aktif Yurt
8Aktif Yurt
izmir yurtizmir yurtDüzce

Düzce Şehrindeki Üniversiteler

İlçe Seç

Merkez
Akçakoca
Cumayeri
Çilimli
Gölyaka
Gümüşova
Kaynaşlı
Yığılca

Düzce’de Öğrenci Olmak

Düzce’de Üniversite kazandınız ve Düzce hakkında bir bilginiz yok. Şehir nasıl ? Üniversite yaşamı zor mu ? Düzce’de üniversite hayatım boyunca yaşamak nasıl olacak? Yurt imkanları neler? Üniversite kampüsü nasıl? Şehirde yaşam şartları nasıl? Gibi birçok soru kafanızı kurcalamaya başlayacaktır. Düzce’de şuan hizmet veren 1 tane devlet üniversitesi vardır. Şehirde esnaf öğrencileri benimsemiş durumda fakat ev sahipleri için aynı durum söylenmiyor. Öğrenci olduğunuzu belirtirseniz özellikle erkek öğrencilere karşı bi önyargı söz konusu. Bu sebeple barınma sorunu yaşayan öğrenciler bulunuyor. Düzce konumu açısından Ankara-İstanbul gibi büyük şehirlere yakın olduğundan buralardan gelen öğrenciler hafta sonları evlerini ziyaret edebiliyorlar. Sosyal aktivitesi kısıtlı olan şehirde akşam 8-9’dan sonra hayatın durma noktasına geldiği belirtiliyor. Fakat aynı zamanda “öğrenci şehri” olarak tanımlanıyor ve gelişmekte olan bir şehir olarak görülüyor. Düzce Üniversitesi çok eski bir üniversite olmamasına rağmen hızla gelişen bir üniversite olarak görülüyor. Ulaşım şehir içinde otobüs ve dolmuşlarla sağlanıyor.


Düzce’de Yurt Fiyatları Ne Kadar?

Düzce’de öğrenci Yurdu Fiyatları özellikle Kız ve Erkek Öğrenci yurtlarının bulunmuş olduğu konuma, sunmuş olduğu hizmetlere göre değişmektedir. Düzce’de Kız Yurdu ya da Erkek Yurdu olarak hizmet veren Özel Yurtların fiyatları öğrencinin konaklayacağı odanın kaç kişilik olduğuna, odada banyo-wc olmasına, yurtta yemek hizmeti olup olmamasına göre ayrıca öğrencilerin hizmetine sunmuş olduğu sosyal alanlara göre belirlemektedirler. Hatta Fiyatlar odaların ön cephe, arka cephe ya da çatı kat gibi bina içindeki farklı konumlarına göre fiyatlandırılmaktadır. Düzce yurt fiyatları oda sayısına göre 3.000 TL ile 5.000 TL arasında değişmektedir. 6 Kişilik ya da 5 kişilik odalarda fiyatlar 3.000 TL civarında olurken tek kişilik özel wc banyoya sahip içinde mutfak ve birçok donanıma sahip oda fiyatları 5.000 TL ‘den başlamaktadır. Özellikle konut tarzı yerlerde tek kişilik odalarda ihtiyacınız olan tüm detaylar düşünülmüştür. 


Düzce Öğrenci için Kiralık Ev Fiyatları

Düzce'de Özel Kız ve Erkek Yurtları haricinde kalabileceğiniz ''öğrenci evi kiralamak'' ya da öğrenci aparatlarında kalmak olacaktır. Genellikle, Eşyasız 1+1 ya da 2+1 bir ev kiraladığınızda, bir kira peşin, iki kira depozito, elektrik -su- doğal gaz, internet için abonelik ücretleri ve emlakçı komisyonu da düşünüldüğünde, Düzce’de evde kalmaktansa Kız Öğrenci Yurdu ya da, erkek öğrenci yurdunda kalmak sizler için daha avantajlı olacaktır. Düzce’de ev kiraları fiyatlarına baktığımızda ise normal standartlarda 2+1 bir ev, 4.000 TL ile 6.500 TL arasında değişmektedir. 

 

Düzce Öğrenci Apartları

Öğrenci yurtlarına alternatif olarak “Düzce’de Kız Öğrenci Apartı'' ya da ''Düzce Erkek Öğrenci Apartı'' kiralaması yapabilirsiniz. Düzce’de aparatlarda genel olarak öğrenciler, çalışanlar, bekar memur ya da işçiler ile birlikte oda kiralama yaparak kalmaktadırlar. Düzce Apart Evlerde yaşanan en önemli sıkıntı çalışan ve öğrenci aynı odada kaldığında öğrencilerin final ve vize sınavları zamanında gece geç saatlere kadar oda ışığını açarak ders çalışamaması olmaktadır, çünkü oda arkadaşı çalışan olduğundan dolayı zamanları tutmamaktadır. Bu nedenle öğrencilerin kendi şartlarına uygun yerlerde konaklaması eğitimi açısından daha sağlıklı olacaktır. Düzce’deki Apart ücretleri, Düzce Özel Öğrenci Yurtlarına nazaran biraz daha ekonomik görünse de, Öğrenci yurtlarının sunmuş olduğu etüt odası ve dinlenme salonları, spor salonları ve yemek gibi imkanlar, vize ve final zamanları gibi kritik zamanlarda ön plana çıkmaktadır. Bu nedenle Düzce Öğrenci Yurtlarında kalmak Apart ve öğrenci evlerine göre daha avantajlı olmaktadır. 

 

Düzce Kız Öğrenci Yurtları Fiyatları

“Düzce Kız Öğrenci Yurdu fiyatları' öğrenci yurdunun oda tipleri, yurt ücretine yemek dahil olup olmadığı, yurdun sosyal imkanlarına, yemek olup olmamasına, yüzme havuzu, fitness salonu, kuaför salonu, sauna ve hamam olanakları olup olmadığına göre değişmektedir. Düzce’de Kız Öğrenci ulaşım açısından kolay ulaşım sağlanan bir yerde olması, üniversiteye yakın yurt olması alış veriş merkezleri, hastaneler ve bankalara olan yakınlığı Kız Öğrenci Yurtları Fiyatlarını etkilemektedir. Üniversiteye yakın yurtlar Üniversiteye daha uzak mesafede olan yurtlara göre daha fazla tercih nedeni olmaktadır. Bu nedenle fiyatlar biraz daha yüksektir. Öğrenci Yurdunun yeni yapılması, depreme dayanıklı olması, eski ya da yeni yapılmış bir bina olması da fiyatlarda etkili olmaktadır. Düzce’deki Kız Öğrenci yurtları ve fiyatlarına yurtlarburada.com sayfamızda bulunan yurt fiyatları linkinden ulaşabilirsiniz.


Düzce Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatları

Kız Öğrenci yurtlarında olduğu gibi , “Düzce’de Erkek Öğrenci Yurdu fiyatları'' Erkek Öğrenci Yurdunun oda tipine, ücretine yemek dahil olup olmadığına, yurdun öğrenciye sunmuş olduğu sosyal alanlara, yüzme havuzu var mı - yok mu, fitness salonunu kullanabiliyor mu? Sauna ve hamam olanakları mevcut mu olmadığına göre değişmektedir. Erkek Öğrenci Yurdunun merkezi bir konumda olması, ulaşım açısından dolmuş ve otobüs duraklara yakın olması, üniversiteye yakın yurt olması, Düzce'deki Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatlarını etkilemektedir. Üniversiteye mesafe olarak daha yakın olan erkek öğrenci yurtları, Üniversiteye yakın olmayan erkek öğrenci yurtlarına göre fiyat olarak biraz daha farklı olmaktadır. Erkek Öğrenci yurdu olarak kullanılan binanın depreme dayanıklılığı yeni ya da eski bina olması da fiyat konusunda etken olan önemli unsurlardan birdir. Düzce'deki Erkek Öğrenci Yurtları fiyatlarına, yurtlarburada.com ana menüde bulunan yurt fiyatları linkinden ulaşabilirsiniz.

Düzce Hakkında Merak Edilenler