Isparta Özel Öğrenci Yurtları

Isparta özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartları hakkında bilgiler burada. Detaylı yurt tanıtımlarını inceleyebilir Isparta yurt fiyatları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Üniversite
3Üniversite
Aktif Yurt
11Aktif Yurt
izmir yurtizmir yurtIsparta

İlçe Seç

Merkez
Aksu
Atabey
Eğridir
Gelendost
Gönen
Keçiborlu
Senirkent
Sütçüler
Şarkikaraağaç
Uluborlu
Yalvaç
Yenişarbademli

Isparta 'da Öğrenci Olmak

Isparta’da Süleyman Demirel ,Yada Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesini kazandınız ve Isparta hakkında bir bilginiz yok. Şehir nasıl? Üniversite ortamı nasıl? Isparta’da öğrenciler neler yapar? Isparta halkının öğrencilere bakışı nasıldır?  Isparta Üniversitesi Kampüs olanakları neler, nerede kalacağım? Öğrenci Yurt imkanları nasıl? Üniversite yaşamı zor mu? Isparta’da Üniversite hayatım boyunca yaşamak nasıl olacak gibi birçok soru kafanızı kurcalamaya başlayacaktır. Isparta’da şuan hizmet veren 2 tane devlet üniversitesi vardır. Bunlar Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi ve Isparta Uygulamalı Bilimler Meslek Yüksek Okulu Üniversitesi olarak.  Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi 1992 tarihinde kurulmuş bir üniversitedir.  Süleyman Demirel Üniversitesi Kampüsü ihtiyacınız olan her şey aşağı yukarı mevcuttur. Spor tesislerinden, kütüphaneye, bankalardan, kargo Ptt ve yiyecek-içecek mekanları gibi çok şey kampüs içinde mevcuttur. Kampüs içinde Kampüs radyosu mevcuttur. Dilerseniz Radyoda çalışama imkanı bulabilirsiniz. Halk Oyunları, tiyatro Kulüplerine katılarak farklı deneyimler yaşarsınız.  Rahat ve huzurlu bir öğrencilik yaşamı için Isparta en ideal şehirlerden biridir. Isparta yaşam olarak rahat ve güzel şehirlerimizden biridir. Halkı sıcak, yardımsever ve sevecendir. Kampüse ulaşım oldukça kolaydır. Halk Otobüsleri ve dolmuşlarla trafik kargaşası yaşamadan kampüslere kolayca ulaşabilirsiniz.  Isparta diğer şehirlere oranla daha küçük ve sakin bir şehirdir. Hayat şartları diğer büyük şehirlere oranla daha kolaydır. Isparta’da nasıl zaman geçirim neler yaparım diye merak ediyorsanız Isparta Öğrencilerin zaman geçirebileceği kafe, yeme içme ve eğlence mekanı, canlı müzik mekanı olan birçok yer mevcuttur. Belediyenin düzenlediği festivaller, etkinliklere katılabilirsiniz. Gezmeye ve doğaya meraklıysanız eğer Isparta gül bahçeleri, lavanta tarlaları, Salda gölü ve çevre illerdeki birçok tarihi ve doğal güzelleri gezebilirsiniz.  

 

Isparta’da Yurt Fiyatları Ne Kadar?

Isparta’da öğrenci Yurdu Fiyatları özellikle Kız ve Erkek Öğrenci yurtlarının bulunmuş olduğu konuma, sunmuş olduğu hizmetlere göre değişmektedir. Isparta’da Kız Yurdu ya da Erkek Yurdu olarak hizmet veren Özel Yurtların fiyatları öğrencinin konaklayacağı odanın kaç kişilik olduğuna, odada banyo-wc olmasına, yurtta yemek hizmeti olup olmamasına göre ayrıca öğrencilerin hizmetine sunmuş olduğu sosyal alanlara göre belirlemektedirler. Hatta Fiyatlar odaların ön cephe, arka cephe ya da çatı kat gibi bina içindeki farklı konumlarına göre fiyatlandırılmaktadır. Isparta ''yurt fiyatları oda sayısına göre 3.000 TL ile 5.500 TL arasında değişmektedir. 6 Kişilik ya da 5 kişilik odalarda fiyatlar 3.000 TL civarında olurken tek kişilik özel wc banyoya sahip içinde mutfak ve birçok donanıma sahip oda fiyatları 5.500 TL ‘den başlamaktadır. Özellikle konut tarzı yerlerde tek kişilik odalarda ihtiyacınız olan tüm detaylar düşünülmüştür. 


Isparta Öğrenci için Kiralık Ev Fiyatları

Isparta’da Özel Kız ve Erkek Yurtları haricinde kalabileceğiniz ''öğrenci evi kiralamak'' ya da öğrenci aparatlarında kalmak olacaktır. Öğrenci evi kiralamak istiyorsanız fiyatlar Isparta Merkez ve ilçeye göre farklılık göstermektedir. Genellikle, Eşyasız 1+1 ya da 2+1 bir ev kiraladığımızda, bir kira peşin, iki kira depozito, elektrik -su- doğalgaz, internet için abonelik ücretleri ve emlakçı komisyonu da düşünüldüğünde, Isparta’da evde kalmaktansa Kız Öğrenci Yurdu ya da, erkek öğrenci yurdunda kalmak sizler için daha avantajlı olacaktır. Isparta merkezde ev kiraları İlçelere göre daha yüksek olurken İlçelerde fiyatlar daha uygun olmaktadır. Isparta merkezde ev kiraları fiyatlarına baktığımızda ise normal standartlarda 2+1 eşyasız bir ev, 2.500 TL ile 5.500 TL arasında değişmektedir. İlçelerde ise fiyatlar 2.500 TL ile 5.500 TL arasındadır.


Isparta Öğrenci Apartları

Öğrenci yurtlarına alternatif olarak “Isparta’da Kız Öğrenci Apartı'' ya da ''Isparta Erkek Öğrenci Apartı'' kiralaması yapabilirsiniz. Bursa’da apartlarda genel olarak öğrenciler, çalışanlar, bekâr memur ya da işçiler ile birlikte oda kiralama yaparak kalmaktadırlar. Isparta Apart Evlerde yaşanan en önemli sıkıntı çalışan ve öğrenci aynı odada kaldığında öğrencilerin final ve vize sınavları zamanında gece geç saatlere kadar oda ışığını açarak ders çalışamaması olmaktadır, çünkü oda arkadaşı çalışan olduğundan dolayı zamanları tutmamaktadır. Bu nedenle öğrencilerin kendi şartlarına uygun yerlerde konaklaması eğitimi açısından daha sağlıklı olacaktır. Isparta'daki Apart ücretleri, Isparta Özel Öğrenci Yurtlarına nazaran biraz daha ekonomik görünse de, Öğrenci yurtlarının sunmuş olduğu etüt odası ve dinlenme salonları, spor salonları ve yemek gibi imkânlar, vize ve final zamanları gibi kritik zamanlarda ön plana çıkmaktadır. Bu nedenle Bursa Öğrenci Yurtlarında kalmak Apart ve öğrenci evlerine göre daha avantajlı olmaktadır.

 

Isparta Kız Öğrenci Yurtları Fiyatları

“Isparta Kız Öğrenci Yurdu fiyatları' öğrenci yurdunun oda tipleri, yurt ücretine yemek dâhil olup olmadığı, yurdun sosyal imkanlarına, yemek olup olmamasına, yüzme havuzu, fitness salonu, kuaför salonu, sauna ve hamam olanakları olup olmadığına göre değişmektedir. Bursa ‘da Kız Öğrenci ulaşım açısından kolay ulaşım sağlanan bir yerde olması, üniversiteye yakın yurt olması alış veriş merkezleri, hastaneler ve bankalara olan yakınlığı Kız Öğrenci Yurtları Fiyatlarını etkilemektedir. Üniversiteye yakın yurtlar Üniversiteye daha uzak mesafede olan yurtlara göre daha fazla tercih nedeni olmaktadır. Bu nedenle fiyatlar biraz daha yüksektir. Öğrenci Yurdunun yeni yapılması, depreme dayanıklı olması, eski ya da yeni yapılmış bir bina olması da fiyatlarda etkili olmaktadır. Isparta'daki Kız Öğrenci yurtları ve fiyatlarına yurtlarburada.com sayfamızda bulunan yurt fiyatları linkinden ulaşabilirsiniz.

 

Isparta Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatları

Kız Öğrenci yurtlarında olduğu gibi , “Isparta’da Erkek Öğrenci Yurdu fiyatları'' Erkek Öğrenci Yurdunun oda tipine, ücretine yemek dâhil olup olmadığına, yurdun öğrenciye sunmuş olduğu sosyal alanlara, yüzme havuzu var mı - yok mu, fitness salonunu kullanabiliyor mu? Sauna ve hamam olanakları mevcut mu olmadığına göre değişmektedir. Erkek Öğrenci Yurdunun merkezi bir konumda olması, ulaşım açısından dolmuş ve otobüs duraklara yakın olması, üniversiteye yakın yurt olması, Isparta'daki Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatlarını etkilemektedir. Üniversiteye mesafe olarak daha yakın olan erkek öğrenci yurtları, Üniversiteye yakın olmayan erkek öğrenci yurtlarına göre fiyat olarak biraz daha farklı olmaktadır. Erkek Öğrenci yurdu olarak kullanılan binanın depreme dayanıklılığı yeni ya da eski bina olması da fiyat konusunda etken olan önemli unsurlardan birdir. Isparta'daki Erkek Öğrenci Yurtları fiyatlarına, yurtlarburada.com ana menüde bulunan yurt fiyatları linkinden ulaşabilirsiniz.


Isparta Hakkında Merak Edilenler