İstanbul Ataşehir Kız Özel Öğrenci Yurtları

İstanbul Ataşehir’deki ihtiyaçlarınıza cevap verecek Kız ve Erkek öğrenci yurtlarını bulun, fiyat teklifi alın, öğrenci olmanın keyfini çıkarın. Aradığın yurtlar burada!

Üniversite
68Üniversite
Aktif Yurt
122Aktif Yurt
izmir yurtizmir yurt

Ataşehir Şehrindeki Üniversiteler

İlçe Seç

Bakırköy
Bayrampaşa
Beşiktaş
Beyoğlu
Eminönü
Eyüp
Fatih
Gaziosmanpaşa
Kağıthane
Küçükçekmece
Sarıyer
Şişli
Zeytinburnu
Avcılar
Güngören
Bahçelievler
Bağcılar
Esenler
Adalar
Beykoz
Kadıköy
Kartal
Pendik
Ümraniye
Üsküdar
Tuzla
Maltepe
Büyükçekmece
Çatalca
Silivri
Şile
Sultanbeyli
Ataşehir
Esenyurt
Beylikdüzü
Çekmeköy

Ataşehir’de öğrenci Olmak 

Ataşehir, İstanbul Anadolu Yakası’nda bir ilçedir. 2008 yılında Kadıköy, Üsküdar, Ümraniye, Maltepe ve Kartal ilçelerinden ayrılan bölgelerin katılımıyla oluşmuş bir İlçedir. Güneyinde Maltepe, batısında Kadıköy, kuzeybatısında Üsküdar, kuzeyinde Ümraniye, kuzeydoğusunda Çekmeköy ve doğusunda Sancaktepe bulunmaktadır. Son yıllarda gelişimini oldukça hızlandıran Ataşehir, birçok İstanbullu tarafından en yaşanılası ilçelerden biri olarak kabul ediliyor. Özellikle Modern yaşam alanları, güvenli oluşu ve yaşam açısından standartların üstüne çıkması açısından yaşanılası bir İlçe olarak görüldüğünden tercih sebebi olmaktadır. Ataşehir’de ağırlıklı olarak site hayatı yaşanıyor diyebiliriz. Siteler çocuklar için birçok oyun alanı, bahçelerinde sosyalleşme imkânı ve güvenli alanlar sunmasından dolayı ailelerin tercih ettiği İlçelerin başında gelmektedir. 


Gelişmiş bir ilçe olan Ataşehir düzenli yapılanması, alışveriş merkezleri, dinlenme alanları, spor alanları, kafe, restoran ve çeşitli dinlenme yerleri ile ideal bir yaşam alanına sahiptir. Ataşehirde yaşıyorsanız modern mimari yapısı restaurantları, kafeleri ve alışveriş merkezlerinde zaman geçirebilirsiniz. Ayrıca Bahçesi Ataşehir’de bulunan Nezahat Gökyiğit anısına büyük bir alanda park olarak yapılmıştır. Bu alan İstanbul’un oksijen deposu ve yeşil alanı olması dışında araştırma eğitim ve öğretim merkezi olarak da gösterilmektedir. Burada zamanınızı geçirebilir, kütüphanesinden kurslarına kadar birçok etkinliğinden faydalanabilirsiniz. 

Tüm bu özelliklerinin yanında Ataşehir’in hem merkezi konumda olması hem güvenli ve düzenli olması sebebiyle bazı Özel ve Devlet Üniversiteleri kampüslerini Ataşehir’de kurmuştur. Ataşehir’de şuan Yeditepe Üniversitesi, Fenerbahçe Üniversitesi, Acıbadem Üniversitesi gibi Üniversitelerin kampüsleri yeralmaktadır. Üniversitelerin İlçede yoğun olması öğrenci sayısının da gün geçtikçe daha fazla olmasına neden olmuştur. İstanbul dışından Ataşehir’de gelen öğrencilerin başlıca sorunu barıma sorunudur.  


Öğrenciler barınma ihtiyaçlarını ağırlıklı olarak öğrenci yurtlardan yana kullanmaktadır. Ataşehir ‘de ev kiraları fiyatları oldukça yüksek olduğundan öğrenciler ekonomik olarak onları zorlamayacak yurtları tercih etmektedir. Ataşehir’de çok sayıda Kız ve Erkek öğrenci yurdu mevcuttur. Yurtlar öğrencilerin tüm ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde yapılmıştır. Ataşehir’deki Kız ve Erkek öğrenci yurtları deprem yönetmeliğine uygun, güvenlikli, etüt salonundan yemek salonuna kadar birçok özelliği sahiptir. Ataşehir’deki yurtlar çoğunlukla Üniversite kampüslerinin etrafında konumlanmıştır. Öğrenciler Yurtlarının yanında Öğrenci rezidansları ve öğrenci apartlarında da kalabilmektedir. 


Ataşehir Yurt Fiyatları Ne Kadar? 

İstanbul Ataşehir’de öğrenci Yurdu Fiyatları Kız ve Erkek Öğrenci yurtlarının bulunduğu konuma, sunmuş olduğu hizmetlere göre değişmektedir. İstanbul Ataşehir Kız Yurdu ya da Ataşehir Erkek Yurdu olarak hizmet veren Özel Yurtların fiyatları öğrencinin konaklayacağı odanın kaç kişilik olduğuna, odada banyo-wc olmasına, yurtta yemek hizmeti olup olmamasına göre ayrıca öğrencilerin hizmetine sunmuş olduğu sosyal alanlara göre belirlemektedirler. Hatta Fiyatlar odaların ön cephe, arka cephe ya da çatı kat gibi bina içindeki farklı konumlarına göre fiyatlandırılmaktadır. Ataşehir’deki mahallere göre fiyatlarda değişiklik göstermektedir. ''yurt fiyatları odadaki kişi sayısına göre 12.000 TL ile 25.000 TL arasında değişmektedir. 6 Kişilik ya da 5 kişilik odalarda fiyatlar 12.000 TL civarında olurken tek kişilik özel wc banyoya sahip içinde mutfak ve birçok donanıma sahip yurtta yemek hizmeti olup olmamasına göre oda fiyatları 25000 TL ‘den başlamaktadır. Özellikle konut tarzı yerlerde tek kişilik odalarda ihtiyacınız olan tüm detaylar düşünülmüştür. İstanbul Ataşehir Kız ve Erkek Öğrenci Yurtları ve fiyatlarına yurtlarburada.com sayfası yurt fiyatları linki üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz. 


Ataşehir Öğrenci için Kiralık Ev Fiyatları

İstanbul’da Ataşehir’de Özel Yurtlar haricinde kalabileceğiniz alternatifleriniz arasında ''öğrenci evi kiralamak'' ya da ''öğrenci apartı'' kiralamak olacaktır. Ataşehir’de öğrenci evi kiralamak istiyorsanız fiyatlar evin konumuna ve büyüklüğüne, eşyalı eşyasız olmasına göre farklılık göstermektedir. Ataşehir merkezde 4.000 TL ile 12.000 TL arasındadır. Kayışdağı, Aşık Veysel ve Ferhatpaşa Mahallerinde 5.500 TL ile 10.000 TL arasında değişmekte, Yeni Çamlıca ve Yeni Sahra Mahallelerinde 4.000TL ile 8.000TL arasındadır. Küçükbakkalköy’de ise 5000 TL ile 10.000 TL arasındadır. Ayrıca Eşyasız 1+1 ya da 2+1 bir ev kiraladığınız da, bir kira peşin, iki kira depozito, elektrik -su- doğalgaz, internet için abonelik ücretleri ve emlakçı komisyonu da düşünüldüğünde, İstanbul Ataşehir’de Kız Öğrenci evi ya da İstanbul Ataşehir’de Erkek öğrenci evi kiralamak sizin çok ekonomik olmayacaktır. Ataşehir genelinde ev kiraları 4.000 TL-12.000 TL Aralığında değişmektedir. 
İstanbul Hakkında Merak Edilenler