İstanbul Avcılar Özel Öğrenci Yurtları

İstanbul Avcılar’daki ihtiyaçlarınıza cevap verecek Kız ve Erkek öğrenci yurtlarını bulun, fiyat teklifi alın, öğrenci olmanın keyfini çıkarın. Aradığın yurtlar burada!

Üniversite
68Üniversite
Aktif Yurt
122Aktif Yurt
izmir yurtizmir yurt

Avcılar Şehrindeki Üniversiteler

İlçe Seç

Bakırköy
Bayrampaşa
Beşiktaş
Beyoğlu
Eminönü
Eyüp
Fatih
Gaziosmanpaşa
Kağıthane
Küçükçekmece
Sarıyer
Şişli
Zeytinburnu
Avcılar
Güngören
Bahçelievler
Bağcılar
Esenler
Adalar
Beykoz
Kadıköy
Kartal
Pendik
Ümraniye
Üsküdar
Tuzla
Maltepe
Büyükçekmece
Çatalca
Silivri
Şile
Sultanbeyli
Ataşehir
Esenyurt
Beylikdüzü
Çekmeköy

Avcılarda Öğrenci Olmak 

Avcılar İstanbul’un Avrupa yakasındaki büyük İlçelerden biridir. İlçenin doğusu Küçükçekmece, güneyi ise Marmara denizi ile çevrelenmiştir. Eğer İstanbul Avcılar’da Üniversite okuyamaya gelecekseniz ve Avcılar hakkında bilgi sahibi değilseniz kısaca size Avcıları size şöyle anlatabiliriz.  


Bir sahil ilçesi olan Avcılar’da özellikle son dönemde sanayi tesislerinin gelişmesi ile balıkçılık çiftçilik gibi tarımsal işler rafa kaldırılmış yerini ticaret ve eğlence merkezleri almıştır. Sanayinin yoğun olması özellikle çalışan kesim yani işçi kesiminin bu bölgeye kaymasına neden olmuş yeni yerleşim alanları ile ilçe gün geçtikçe daha da büyümüştür. 


Avcılar İçin bir öğrenci yerleşim yeri de diyebiliriz. Çünkü İstanbul’un önemli Üniversitelerinden olan İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Kampüsü, Özel ve Vakıf Üniversitelerin birçoğunun Avcılar bölgesinde olması, İlçeyi daha da hareketli ve gözde hale getirmiştir. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Kampüsü, Aydın Üniversitesi, Arel Üniversitesi, Beykent Üniversitesi, Kültür Üniversitesi, Gelişim Üniversitesi gibi önemli üniversitelerin yerleşkeleri Avcılarda bulunmaktadır. Dolası ile öğrenci sayısı oldukça fazladır.  


Öğrenci sayısının çok olması konaklama ihtiyacını da doğurmuştur. Öğrencilerin üniversiteyi kazandıktan sonraki en önemli sorunu olan barınma ihtiyacı Avcılarda Özel yurtlar sayesinde çözülmüştür diyebiliriz. İlçede bulunan özel Kız ve Erkek Yurtları çok sayıda öğrenciyi misafir etmektedir. 


Avcılarda, Kız ve Erkek Öğrenci yurtlarının çoğu Üniversitelere yakın konumlarda kurulmuştur. Öğrenciler ev kiralamaktansa Yurtları daha çok tercih etmektedir. Daha Güvenlikli, 7-24 kameralarla izlenen, içinde sabah kahvaltısı ve akşam yemeği olan, etüt salonundan tutun spor salonuna kadar her şeyi düşünülmüş depreme dayanıklı öğrenci yurtlarında kalmak Ev tutmaya göre daha ekonomik olmaktadır. Avcılar Kız ve Erkek yurtları öğrencilerin tüm ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde tasarlanmıştır. Bütçenize uygun çok sayıda Kız ve Erkek öğrenci Yurdu bulabilirsiniz. 


Avcılarda yaşıyor ya da öğrenciyseniz yapabileceğiniz çok şey var demektir. Özelikle sahilde huzurlu bir yürüyüş yapabilir ya da arkadaşlarınızla sahilde eğlenceli bir piknik düzenleyebilirsiniz. Avcılar sahili bu tür aktiviteler için uygun ve oldukça güzel şekilde düzenlenmiştir. 


Avcılar sahili ilçenin en popüler alanlarından birini teşkil etmektedir. Sahil parkında yer alan masalar, banklar denize nazır bir dinlenme için hoş bir ortam oluşturmaktadır. Bu sebeple mutlaka sahilde bir tur atmanızı öneriyoruz. Ayrıca Tarihi eserleri ve müzeleri de oldukça fazla olan Avcılar, sevdiklerimizle keyifli ve kültürlü bir gezinti yapmanız için çok fazla imkân sunmaktadır. Özelikle Atatürk evi, Haluk Perk Müzesi mutlaka görülecek yereler arasındadır.

Avcılarda çok İstanbul’unun da ziyaret ettiği oldukça büyük alış veriş merkezleri mevcuttur. Ayrıca Avcıların merkezi sayılan Marmara Caddesinde istediğiniz birçok şeyi bulabilirsiniz. Yeme içme mekânları, kafeler, eğlence mekânları Avcılarda oldukça fazladır. 


Avcılar Yurt Fiyatları Ne Kadar? 

İstanbul Avcılar’da öğrenci Yurdu Fiyatları Kız ve Erkek Öğrenci yurtlarının bulunduğu konuma, sunmuş olduğu hizmetlere göre değişmektedir. İstanbul Avcılar Kız Yurdu ya da Avcılar Erkek Yurdu olarak hizmet veren Özel Yurtların fiyatları öğrencinin konaklayacağı odanın kaç kişilik olduğuna, odada banyo-wc olmasına, yurtta yemek hizmeti olup olmamasına göre ayrıca öğrencilerin hizmetine sunmuş olduğu sosyal alanlara göre belirlemektedirler. 


Hatta Fiyatlar odaların ön cephe, arka cephe ya da çatı kat gibi bina içindeki farklı konumlarına göre fiyatlandırılmaktadır. Avcılardaki mahallere göre fiyatlarda değişiklik göstermektedir. ''yurt fiyatları odadaki kişi sayısına 12.000 TL ile 25.000 TL arasında değişmektedir. 6 Kişilik ya da 5 kişilik odalarda fiyatlar 12.000 TL civarında olurken tek kişilik özel wc banyoya sahip içinde mutfak ve birçok donanıma sahip yurtta yemek hizmeti olup olmamasına göre oda fiyatları 25.000 TL ‘den başlamaktadır. Özellikle konut tarzı yerlerde tek kişilik odalarda ihtiyacınız olan tüm detaylar düşünülmüştür. İstanbul Avcılar Kız ve Erkek Öğrenci Yurtları ve fiyatlarına yurtlarburada.com sayfası yurt fiyatları linki üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz. 


Avcılar Öğrenci için Kiralık Ev Fiyatları

İstanbul’da Avcılar’da Özel Yurtlar haricinde kalabileceğiniz alternatifleriniz arasında ''öğrenci evi kiralamak'' ya da ''öğrenci apartı'' kiralamak olacaktır. Avcılar’da öğrenci evi kiralamak istiyorsanız fiyatlar evin konumuna ve büyüklüğüne, eşyalı eşyasız olmasına göre farklılık göstermektedir. Firuzköy civarı fiyatlar 5.500 TL ile 15.000 TL arasında değişmekte iken, Ambarlı ve Gümüşpala Mahallelerinde 6.000 TL ile 15.000 TL arasındadır. Avcılar merkezde ise fiyatlar 4.000 TL ile 15.000 TL arasındadır. Ayrıca Eşyasız 1+1 ya da 2+1 bir ev kiraladığınızda, Bir kira peşin, iki kira depozito, elektrik -su- doğalgaz, internet için abonelik ücretleri ve emlakçı komisyonu da düşünüldüğünde, İstanbul Avcılar’da Kız Öğrenci evi ya da İstanbul’da Erkek öğrenci evi kiralamak sizin çok ekonomik olmayacaktır. Avcılar genelinde ev kiraları 4.000TL- 15.000 TL Aralığında değişmektedir. 


İstanbul Hakkında Merak Edilenler