İstanbul Bahçelievler Kız Özel Öğrenci Yurtları

İstanbul Bahçelievler’deki ihtiyaçlarınıza cevap verecek Kız ve Erkek öğrenci yurtlarını bulun, fiyat teklifi alın, öğrenci olmanın keyfini çıkarın. Aradığın yurtlar burada!

Üniversite
68Üniversite
Aktif Yurt
122Aktif Yurt
izmir yurtizmir yurt

Bahçelievler Şehrindeki Üniversiteler

İlçe Seç

Bakırköy
Bayrampaşa
Beşiktaş
Beyoğlu
Eminönü
Eyüp
Fatih
Gaziosmanpaşa
Kağıthane
Küçükçekmece
Sarıyer
Şişli
Zeytinburnu
Avcılar
Güngören
Bahçelievler
Bağcılar
Esenler
Adalar
Beykoz
Kadıköy
Kartal
Pendik
Ümraniye
Üsküdar
Tuzla
Maltepe
Büyükçekmece
Çatalca
Silivri
Şile
Sultanbeyli
Ataşehir
Esenyurt
Beylikdüzü
Çekmeköy

Bahçelievler’de Öğrenci Olmak 

Bahçelievler semti, İstanbul iline bağlı olan bir ilçedir. Semt İstanbul’un Avrupa yakasında yer alır. İnsanları, ulaşım olanaksızlıkları, olmayan gece hayatı, inşaat bolluğuyla Bahçelievler İstanbul’un adeta yükselen değerlerinden biridir. Bahçelievler'in geçmişine bakıldığında, tarihi kalıntılardan, Bizans döneminden beri yerleşim yeri olmaya başladığı görülmektedir. Osmanlı Döneminde ise Osmanlının ilk başkenti sayılan Edirne ile İstanbul arasındaki yol güzergahında bulunması nedeniyle önemi yerleşim yerlerinden biri olmuştur. Günümüzde de İstanbul’un en önemli yerleşim yerlerinden biri olmaya devam etmektedir.


Bahçelievler son dönemde revaçta olan ve yeni yerleşim yerleriyle İstanbul’un gözde İlçelerinden biri olması ayrıca ulaşım açısından her yere kolayca ulaşılması dolayısı ile eğitim sektörü için de bir merkez haline gelmiştir. Özellikle İstanbul'daki devlet, özel ve Vakıf Üniversitelerinin kampüslerinin bu bölgede olması öğrenci sayısında artışa neden olmuştur. İstanbul Üniversitesi Melek Yüksek Okulu, Kadir Has Üniversitesi Şirinevler Kampüsü, Okan Üniversitesi Bahçelievler Kampüsü, İstanbul Aydın Üniversitesi, İstanbul Ticaret Üniversitesi gibi önemli Üniversitelerin bazı kampüsleri Bahçelievler’de bulunmaktadır. 


Öğrenciler açısından hem ulaşım konaklama açısından oldukça rahat olan Bahçelievler’de çok sayıda öğrenci yurdu bulunmaktadır. Öğrencilerin sayısının çok olması yurt ihtiyacını doğurmuş ve Bahçelievler’de çok sayıda Kız ve erkek öğrenci yurdu açılmıştır. Ayrıca Öğrenci rezidansları, Öğrenci evleri ve apartları da barınma ihtiyacını çözmektedir. Öğrenciler ev tutmaktansa hem fiyat hem de güvenli olması açısından daha çok özel yurtları tercih etmektedir. Yurtların birçoğu beş yıldızlı otel konseptindedir. Güvenliğinden, kamera sistemine, etüt salonlarından spor ve kafelerine kadar birçok yer mevcuttur. 


Bahçelievler Yurt Fiyatları Ne Kadar? 

İstanbul Bahçelievler’de öğrenci Yurdu Fiyatları Kız ve Erkek Öğrenci yurtlarının bulunduğu konuma, sunmuş olduğu hizmetlere göre değişmektedir. İstanbul Bahçelievler Kız Yurdu ya da Bahçelievler Erkek Yurdu olarak hizmet veren Özel Yurtların fiyatları öğrencinin konaklayacağı odanın kaç kişilik olduğuna, odada banyo-wc olmasına, yurtta yemek hizmeti olup olmamasına göre ayrıca öğrencilerin hizmetine sunmuş olduğu sosyal alanlara göre belirlemektedirler.

 

Hatta Fiyatlar odaların ön cephe, arka cephe ya da çatı kat gibi bina içindeki farklı konumlarına göre fiyatlandırılmaktadır. Bahçelievler’deki mahallere göre fiyatlarda değişiklik göstermektedir. ''yurt fiyatları odadaki kişi sayısına 12.000 TL ile 25.000 TL arasında değişmektedir. 6 Kişilik ya da 5 kişilik odalarda fiyatlar 12.000 TL civarında olurken tek kişilik özel wc banyoya sahip içinde mutfak ve birçok donanıma sahip yurtta yemek hizmeti olup olmamasına göre oda fiyatları 25.000 TL ‘den başlamaktadır. Özellikle konut tarzı yerlerde tek kişilik odalarda ihtiyacınız olan tüm detaylar düşünülmüştür. İstanbul Bahçelievler Kız ve Erkek Öğrenci Yurtları ve fiyatlarına yurtlarburada.com sayfası yurt fiyatları linki üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz. 


Bahçelievler Öğrenci için Kiralık Ev Fiyatları

İstanbul’da Bahçelievler’de Özel Yurtlar haricinde kalabileceğiniz alternatifleriniz arasında ''öğrenci evi kiralamak'' ya da ''öğrenci apartı'' kiralamak olacaktır. Bahçelievler’de öğrenci evi kiralamak istiyorsanız fiyatlar evin konumuna ve büyüklüğüne, eşyalı eşyasız olmasına göre farklılık göstermektedir civarı fiyatlar 1000 TL ile 8000 TL arasında değişmekte iken, Şirinevler ve Yenibosna civarı 3.500 TL ile 10.000 TL arasındadır. Cumhuriyet Mah. Bahçelievler Merkezde fiyatlar 2.500 TL ile 15.000 TL arasındadır. Ayrıca Eşyasız 1+1 ya da 2+1 bir ev kiraladığınız da, Bir kira peşin, iki kira depozito, elektrik -su- doğalgaz, internet için abonelik ücretleri ve emlakçı komisyonu da düşünüldüğünde, İstanbul Bahçelievler’de Kız Öğrenci evi ya da İstanbul’da Erkek öğrenci evi kiralamak sizin çok ekonomik olmayacaktır. Bahçelievler genelinde ev kiraları 5.500TL - 15.000 TL aralığında değişmektedir. İstanbul Hakkında Merak Edilenler