İstanbul Bakırköy Erkek Özel Öğrenci Yurtları

İstanbul Bakırköy'de ihtiyaçlarınıza cevap verecek Kız ve Erkek öğrenci yurtlarını bulun, fiyat teklifi alın, öğrenci olmanın keyfini çıkarın. Aradığın yurtlar burada!


Üniversite
68Üniversite
Aktif Yurt
122Aktif Yurt
izmir yurtizmir yurt

Bakırköy Şehrindeki Üniversiteler

İlçe Seç

Bakırköy
Bayrampaşa
Beşiktaş
Beyoğlu
Eminönü
Eyüp
Fatih
Gaziosmanpaşa
Kağıthane
Küçükçekmece
Sarıyer
Şişli
Zeytinburnu
Avcılar
Güngören
Bahçelievler
Bağcılar
Esenler
Adalar
Beykoz
Kadıköy
Kartal
Pendik
Ümraniye
Üsküdar
Tuzla
Maltepe
Büyükçekmece
Çatalca
Silivri
Şile
Sultanbeyli
Ataşehir
Esenyurt
Beylikdüzü
Çekmeköy

Bakırköy’de Öğrenci Olmak…

Bakırköy, İstanbul’un Avrupa yakasında yer alan, yaşam, kültür ve ticaret semti olmakla birlikte, aynı zamanda Yeşilköy ve Ataköy gibi semtleriyle birlikte İstanbul’un değerli bölgelerinden birisidir. Tarihi Bizans dönemine dayanan Bakırköy, o dönemde Hebdomon ismiyle anılmaktaydı.

Günümüzde ise Bakırköy, sahili, hareketli hayatı, yaşam standartları, temiz ve düzenli caddeleri, kafeleri, restoranları ve alışveriş merkezleriyle İstanbul’un önemli buluşma yerlerinden birisidir.


Bakırköy aynı zamanda Üniversitelerin kampüslerinin de yoğun olduğu İlçelerin başında gelmektedir. Özel ve Devlet Üniversitelerinin bazı kampüsleri Bakırköy ve semtlerinde konumlanmıştır. Üniversitelerin çok olması öğrenci sayısının da gün geçtikçe artmasına neden olmuştur. İstanbul Kültür Üniversitesi Kampüsü, İstanbul Üniversitesi Sağlık Bilimleri Kampüsü Bakırköy’de bulunmaktadır. Bakırköy’de ev kiralarının yüksek olması öğrencileri ağırlık olarak öğrencilerin yurtlarını tercih etmesine neden olmuştur. Bakırköy’de çok sayıda Kız ve Erkek Öğrenci yurtları ile öğrenci apartları ve rezidansları da mevcuttur. Öğrenci yurtları hem konforlu, hem güvenli hem de fiyat olarak daha uygun oldukları için öğrenciler ve aileleri için ilk tercih olmaktadır. 


Bakırköy’de öğrenciyseniz zamanınızı geçirebileceğiniz çok şey bulacaksanız demektir. Arkadaşlarınızla buluşacaksanız Bakırköy’ün simgesi ve günün her saati renkli ve hareketli olan Özgürlük Meydanı, Bakırköy’de buluşma noktasıdır diyebiliriz. Bakırköy Belediyesi’nin önünden sahile doğru inen trafiğe kapalı bir cadde olan Ebuzziya Caddesi ise kafeleri, yeme içme mekânları ve her türlü alışveriş imkânına sahip mağazaları ile zamanınızın çoğunu geçireceğiniz yerlerden birisi olacaktır. Ayrıca Bakırköy’de çok sayıda alışveriş merkezleri bulunmaktadır. Bunların arasında en bilinenleri Galleria, Town Center, Carousel, Capacity, Atrium ve Flyinn ‘dir. 


Bakırköy sahili ise arkadaşlarınız ile en çok zaman geçirdiğiniz yerlerden birisi olacaktır. Sahilde yürüyüş yapıp, sahil boyu sıralanmış cafeler ve çay bahçelerinde keyif yaparak eğlenceli bir gün geçirebilirsiniz. Bakırköy sahilden daha ileride olan Yeşilköy Sahil Parkı ise özelikle sporseverler için idealdir. Yeşilköy parkında 2 adet basketbol sahası, 2 adet tenis kortu mevcuttur. Ayrıca çocuk oyun alanı, yürüyüş yolu ve bisiklet parkuru ile hem dinlenip hem de eğlenebileceğiniz alanlara sahiptir. Bakırköy Yurt Fiyatları Ne Kadar? 

İstanbul Bakırköy’de öğrenci Yurdu Fiyatları Kız ve Erkek Öğrenci yurtlarının bulunduğu konuma, sunmuş olduğu hizmetlere göre değişmektedir. İstanbul Bakırköy Kız Yurdu ya da Bakırköy Erkek Yurdu olarak hizmet veren Özel Yurtların fiyatları öğrencinin konaklayacağı odanın kaç kişilik olduğuna, odada banyo-wc olmasına, yurtta yemek hizmeti olup olmamasına göre ayrıca öğrencilerin hizmetine sunmuş olduğu sosyal alanlara göre belirlemektedirler. 


Hatta Fiyatlar odaların ön cephe, arka cephe ya da çatı kat gibi bina içindeki farklı konumlarına göre fiyatlandırılmaktadır. Bakırköy’deki mahallere göre fiyatlarda değişiklik göstermektedir. ''yurt fiyatları odadaki kişi sayısına 12.000 TL ile 25.000 TL arasında değişmektedir. 6 Kişilik ya da 5 kişilik odalarda fiyatlar 12.000 TL civarında olurken tek kişilik özel wc, banyoya sahip içinde mutfak ve birçok donanıma sahip yurtta yemek hizmeti olup olmamasına göre oda fiyatları 25.000 TL ‘den başlamaktadır. Özellikle konut tarzı yerlerde tek kişilik odalarda ihtiyacınız olan tüm detaylar düşünülmüştür. İstanbul Bakırköy Kız ve Erkek Öğrenci Yurtları ve fiyatlarına yurtlarburada.com sayfası yurt fiyatları linki üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz. 


Bakırköy Öğrenci için Kiralık Ev Fiyatları

İstanbul’da Bakırköy’de Özel Yurtlar haricinde kalabileceğiniz alternatifleriniz arasında ''öğrenci evi kiralamak'' ya da ''öğrenci apartı'' kiralamak olacaktır. Bakırköy’de öğrenci evi kiralamak istiyorsanız fiyatlar evin konumuna ve büyüklüğüne, eşyalı eşyasız olmasına göre farklılık göstermektedir. Bakırköy’de Florya civarı fiyatlar 12.000 TL ile 200.000 TL arasında değişmekte iken, Ataköy Mahallelerinde 15.000 TL ile 200.000 TL arasındadır. Cevizlik, Kartaltepe ve Yeşilköy civarında fiyatlar 12.000 TL ile 150.000 TL arasındadır. Ayrıca Eşyasız 1+1 ya da 2+1 bir ev kiraladığınızda, bir kira peşin, iki kira depozito, elektrik -su- doğalgaz, internet için abonelik ücretleri ve emlakçı komisyonu da düşünüldüğünde, İstanbul Bakırköy’de Kız Öğrenci evi ya da Bakırköy'de Erkek öğrenci evi kiralamak sizin çok ekonomik olmayacaktır. Bakırköy genelinde ev kiraları 15.000 TL-250.000 TL Aralığında değişmektedir. 

İstanbul Hakkında Merak Edilenler