İstanbul Beşiktaş Özel Öğrenci Yurtları

İstanbul Beşiktaş'daki kız ve erkek öğrenci yurtları ve fiyatları burada! İstanbul Beşiktaş Üniversitelerine yakın, en iyi ve en rahat Özel Kız ve Erkek Öğrenci Yurtları hakkında bilgi al, en uygun oda fiyatlarını öğren!

Üniversite
68Üniversite
Aktif Yurt
122Aktif Yurt
izmir yurtizmir yurt

Beşiktaş Şehrindeki Üniversiteler

İlçe Seç

Bakırköy
Bayrampaşa
Beşiktaş
Beyoğlu
Eminönü
Eyüp
Fatih
Gaziosmanpaşa
Kağıthane
Küçükçekmece
Sarıyer
Şişli
Zeytinburnu
Avcılar
Güngören
Bahçelievler
Bağcılar
Esenler
Adalar
Beykoz
Kadıköy
Kartal
Pendik
Ümraniye
Üsküdar
Tuzla
Maltepe
Büyükçekmece
Çatalca
Silivri
Şile
Sultanbeyli
Ataşehir
Esenyurt
Beylikdüzü
Çekmeköy

İstanbul Beşiktaş’ta Öğrenci Olmak 

İstanbul’da Üniversite kazandınız ve İstanbul’un en nezih ve güzel İlçelerinden olan Beşiktaş’ta okuyacaksanız oldukça şanslısınız demektir. Beşiktaş, İstanbul’un en eski kültür, sanat ve eğitim başkenti olarak görülebilir. Beşiktaş Ortaköy, Arnavutköy, Kuruçeşme ve Bebek semtleriyle birlikte Boğaziçi'nin en değerli bölgesidir. Beşiktaş, yaşayan İstanbul'u en güzel şekilde gözlemleyebileceğiniz ve sıcak halkının birbiriyle kaynaştığı bir semttir. Beşiktaş ayrıca tarihi dokusu ve gezilecek yerleri, sahili ve çarşısı ile İstanbul’un gözde ilçelerinden biridir. Beşiktaş’ta yapılabilecek en güzel aktiviteler arasında Beşiktaş sahilinde ister kafelerde oturup çay veya kahvenizi yudumlayarak, ister sahilde banklarda oturarak İstanbul boğazını ve semtin sıcak yaşamını seyretmek başta gelir. Beşiktaş’ın kalbi Beşiktaş Çarşısı ve Beşiktaş Meydanı‘dır.


Beşiktaş ayrıca Türkiye'nin önemli üniversitelerinin bulunduğu bir eğitim merkezi olarak da görülebilir. İstanbul Teknik Üniversitesi, Galatasaray Üniversitesi, Mimar Sinan Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi Beşiktaş’ta bulunmaktadır. Dolayısı ile İstanbul'a üniversite okumaya gelen birçok öğrenci ağırlıklı olarak Beşiktaş’ta ikamet etmektedir. Öğrenci sayısının yoğun olduğu Beşiktaş, her anlamda dolu dolu zaman geçirebileceğiniz mekanlara sahip gözde İlçelerden biridir. Beşiktaş’ta okuyan bir öğrenci iseniz sizin için en önemli faktör konaklama yani kalacak yer sorunu çözmek olacaktır. Öğrenci sayısı fazla olan Beşiktaş’ta Üniversitelere yakın kız ve erkek öğrenci yurtları oldukça fazladır. Farklı özellikte ve her bütçeye uygun olan Kız ve Erkek öğrenci yurtlarında kalmanız sizin için maddi açıdan daha ekonomik olacaktır. Beşiktaş'ın birçok bölgesinde fakültenize yakın yurt bulmanız mümkündür. 


Öğrenciyseniz ve İstanbul dışından Beşiktaş Üniversite okumaya geldiyseniz zamanınızın çoğu Beşiktaş çarşıda geçecek demektir. Oldukça hareketli olan Beşiktaş Çarşı aynı zamanda Beşiktaş futbol külünün taraftarlarının toplandığı merkez olarak bilinir.


Özellikle Monoton Arena’da maç olduğu günlerde oldukça hareketli ve kalabalık olan Beşiktaş Çarşıda, renkli simalar görebilir, eğlenceli saatler geçirebilirsiniz. Beşiktaş Çarşısı; Beşiktaş Balıkçısı, bakkalı, lokantası, muhallebicisi, marka mağazaları, dükkânları, meyhanesi, kaymakçısı, kuruyemişçisi, zerzevatçısı, kafeleri, restoranları ve yeme içme imkanları ile Beşiktaş’ın kalbi diyebileceğim bir yerdir. 


Beşiktaş tarihi eserleri ile de zamanınızın çoğunu geçirebileceğiniz birçok tarihi yapıya Müzelere ev sahipliği yapmaktadır. Bunlardan en önemlileri Dolmabahçe Sarayı, Yıldız Sarayı, Çırağan Sarayı, Ihlamur Kasrı, Yıldız Parkı Korusu, Deniz Müzesi ve Ortaköy olarak sıralanabilir. Özelikle Ortaköy Renkli çarşısı ve canlı atmosferi ile Beşiktaş’ın gözde semtlerinden birisi olan Ortaköy, aynı zamanda barındırdığı gözde gece mekanları, barları, güzel cafe ve restoranlara sahip boğaza nazır İskele meydanı ve kumpir dükkânları ile zaman geçirmekten hoşlanacağınız en güzel yerlerden biri olacaktır. İstanbul Beşiktaş Öğrenci Yurt Fiyatları Ne Kadar? 

İstanbul Beşiktaş’ta öğrenci Yurdu Fiyatları Kız ve Erkek Öğrenci yurtlarının bulunduğu konuma, sunmuş olduğu hizmetlere göre değişmektedir. İstanbul Beşiktaş Kız Yurdu ya da Beşiktaş Erkek Yurdu olarak hizmet veren Özel Yurtların fiyatları öğrencinin konaklayacağı odanın kaç kişilik olduğuna, odada banyo-wc olmasına, yurtta yemek hizmeti olup olmamasına göre ayrıca öğrencilerin hizmetine sunmuş olduğu sosyal alanlara göre belirlemektedirler. 


Hatta Fiyatlar odaların ön cephe, arka cephe ya da çatı kat gibi bina içindeki farklı konumlarına göre fiyatlandırılmaktadır. Beşiktaş’ta ''Yurt fiyatları odadaki kişi sayısına göre 15.000 TL ile 28.000 TL arasında değişmektedir. 6 Kişilik ya da 5 kişilik odalarda fiyatlar 15.000 TL civarında olurken tek kişilik özel wc-banyoya sahip içinde mutfak ve birçok donanıma sahip yurtta yemek hizmeti olup olmamasına göre oda fiyatları 28.000 TL ‘den başlamaktadır.


Özellikle konut tarzı yerlerde tek kişilik odalarda ihtiyacınız olan tüm detaylar düşünülmüştür. İstanbul Beşiktaş Kız ve Erkek Öğrenci Yurtları ve fiyatlarına yurtlarburada.com sayfası yurt fiyatları linki üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz. 


Beşiktaş Öğrenci için Kiralık Ev Fiyatları

İstanbul’da Beşiktaş’ta Özel Yurtlar haricinde kalabileceğiniz alternatifleriniz arasında ''öğrenci evi kiralamak'' ya da ''öğrenci apartı'' kiralamak olacaktır. Beşiktaş’ta öğrenci evi kiralamak istiyorsanız fiyatlar evin konumuna ve büyüklüğüne, eşyalı eşyasız olmasına göre farklılık göstermektedir. Eşyasız 1+1 ya da 2+1 bir ev kiraladığınız da, Bir kira peşin, iki kira depozito, elektrik -su- doğalgaz, internet için abonelik ücretleri ve emlakçı komisyonu da düşünüldüğünde, İstanbul Beşiktaş’ta Kız Öğrenci Evi ya da İstanbul’da Erkek Öğrenci evi kiralamak çok da ekonomik olmayacaktır. Beşiktaş’ta ev kiraları 12.000 TL ile 28.000 TL aralığında değişmektedir. İstanbul Hakkında Merak Edilenler