İstanbul Beyoğlu Erkek Özel Öğrenci Yurtları

İstanbul Beyoğlun’daki ihtiyaçlarınıza cevap verecek Kız ve Erkek öğrenci yurtlarını bulun, fiyat teklifi alın, öğrenci olmanın keyfini çıkarın. Aradığın yurtlar burada!

Üniversite
68Üniversite
Aktif Yurt
122Aktif Yurt
izmir yurtizmir yurt

Beyoğlu Şehrindeki Üniversiteler

İlçe Seç

Bakırköy
Bayrampaşa
Beşiktaş
Beyoğlu
Eminönü
Eyüp
Fatih
Gaziosmanpaşa
Kağıthane
Küçükçekmece
Sarıyer
Şişli
Zeytinburnu
Avcılar
Güngören
Bahçelievler
Bağcılar
Esenler
Adalar
Beykoz
Kadıköy
Kartal
Pendik
Ümraniye
Üsküdar
Tuzla
Maltepe
Büyükçekmece
Çatalca
Silivri
Şile
Sultanbeyli
Ataşehir
Esenyurt
Beylikdüzü
Çekmeköy

Beyoğlu'nda Öğrenci Olmak 

Beyoğlu, tarihte, "Karşı yaka" anlamına gelen "Pera" adıyla bilinmektedir. İstanbul’un ilk yerleşim yerlerinden biri olan Beyoğlu, İstanbul ’un en yoğun ilçelerinden biridir. Galata da denilen ilçe Bizans döneminde, hatta fetihten sonraki ilk yıllarda da Cenevizlilere koloni olarak kiralanmış yani bir bakıma İstanbul’dan ayrı bir yerleşim olarak görülmüş.  


Günümüzde İstanbul’un en dinamik ve hareketli İlçesi diyebileceğimiz Beyoğlu'nda eğlence merkezlerinden, tarihi birçok mekâna, sanat ve tiyatrodan, yiyecek içeceğe kadar her şey bir şölen gibidir. Her sokağı ayrı bir dünya olan Beyoğlu’na ayak basar basmaz atmosferinin ve mimarisinin farkını hissedebilirsiniz. Beyoğlu’na gittiğinizde her köşesinde yaşamın birbirinden farklı renklerini barındırmasıyla da diğer ilçelerden ayrıldığını gözlemleyebilirsiniz. 

Beyoğlu İçin 24 saat nefes alan ve yaşayan bir İlçe diyebiliriz. İlçe İçinde bulunan müzeleri, tarihi yapıları, Tünel, Galata Kulesi, Çiçek Pasajı, Galata Mevlevihane’si, Kamondo Merdivenleri, Tophane-i Amire, Aynalı Kavak Kasrı ve Saint Antoine Kilisesi gibi pek çok mekân bulundurması insanların Beyoğlu'nda daha çok vakit geçirmesine ve daha çok ziyaretçi almasına neden olmaktadır. 


Beyoğlu tarihi ve kültürel zenginliği dışında aynı zamanda İş dünyasına ve finans merkezlerine de ev sahipliği yapan semt, aynı zamanda sahip olduğu otelleri, kongre ve fuar merkezleri ile de dünya çapında kongrelere, konferanslara, konserlere ve etkinliklere de ev sahipliği yapmaktadır.  


Beyoğlu eğitim alanında önemli okulların ve üniversitelerinde bulunduğu İlçelerden biridir. Dolayısı ile öğrenci sayısının da oldukça yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Beyoğlu'nda İstanbul Kent Üniversitesi, İstanbul Ticaret Üniversitesi, İstanbul Bilgi Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi Makine Mühendisliği, Okan Üniversitesi, Mimar Sinan Üniversitesi ‘nin bazı Fakülteleri gibi çok sayıda önemli Üniversitelerin kampüsleri de Beyoğlu'nda bulunmaktadır. Öğrencilerin en önemli sorunu olan barınma sorunu özel yurtlar öğrenci pansiyonları ve apartları sayesinde çözülmüştür. Beyoğlu'nda çok sayıda kız ve erkek öğrenci yurdu vardır. Öğrenciler hem daha uygun hem de daha güvenli olduklarından ağırlıklı olarak öğrenci yurtlarını tercih etmektedir. 


Beyoğlu Yurtları özellikle üniversite kampüsleri ve fakülteler etrafında konumlanmıştır. Bazı yurtlar öğrencilere yemek ve servis hizmeti de sağlamaktadır. Beyoğlu'ndaki kız ve erkek öğrenci yurtlarının fiyatları Yurtların fiyatları özellikleri açısından farklılık göstermektedir. Beyoğlu'nda okuyacak öğrenciler için her bütçeye uygun yurt bulunabilmektedir. Yurtların bazılarında öğrencilerin rahatça ders çalışabileceği alanlarla birlikte sosyalleşebileceği alanlar da Kafe, oyun salonu, sinema havuz gibi.


Beyoğlu Öğrenciler için kültürel anlamda oldukça zengin, eğlenceli, hareketli ve dinamik bir İlçe olması dolayısı ile onlara eğitim hayatları boyunca farklı deneyimler kazandıracak sosyal anlamda gelişmelerine yeni farklı şeyler öğrenenlerine yardımcı olacaktır. 


Beyoğlu Yurt Fiyatları Ne Kadar? 

İstanbul Beyoğlu'nda öğrenci Yurdu Fiyatları Kız ve Erkek Öğrenci yurtlarının bulunduğu konuma, sunmuş olduğu hizmetlere göre değişmektedir. İstanbul Beyoğlu Kız Yurdu ya da Beyoğlu Erkek Yurdu olarak hizmet veren Özel Yurtların fiyatları öğrencinin konaklayacağı odanın kaç kişilik olduğuna, odada banyo-wc olmasına, yurtta yemek hizmeti olup olmamasına göre ayrıca öğrencilerin hizmetine sunmuş olduğu sosyal alanlara göre belirlemektedirler. 


Hatta Fiyatlar odaların ön cephe, arka cephe ya da çatı kat gibi bina içindeki farklı konumlarına göre fiyatlandırılmaktadır. Beyoğlu'nda  ''yurt fiyatları odadaki kişi sayısına 12.000 TL ile 25.000 TL arasında değişmektedir. 6 Kişilik ya da 5 kişilik odalarda fiyatlar 12.000 TL civarında olurken tek kişilik özel wc banyoya sahip içinde mutfak ve birçok donanıma sahip yurtta yemek hizmeti olup olmamasına göre oda fiyatları 25.000 TL ‘den başlamaktadır. Özellikle konut tarzı yerlerde tek kişilik odalarda ihtiyacınız olan tüm detaylar düşünülmüştür. İstanbul Beyoğlu Kız ve Erkek Öğrenci Yurtları ve fiyatlarına yurtlarburada.com sayfası yurt fiyatları linki üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz. 


Beyoğlu Öğrenci için Kiralık Ev Fiyatları

İstanbul’da Beyoğlu'nda Özel Yurtlar haricinde kalabileceğiniz alternatifleriniz arasında ''öğrenci evi kiralamak'' ya da ''öğrenci apartı'' kiralamak olacaktır. Beyoğlu'nda öğrenci evi kiralamak istiyorsanız fiyatlar evin konumuna ve büyüklüğüne, eşyalı eşyasız olmasına göre farklılık göstermektedir. Eşyasız 1+1 ya da 2+1 bir ev kiraladığınız da, Bir kira peşin, iki kira depozito, elektrik -su- doğalgaz, internet için abonelik ücretleri ve emlakçı komisyonu da düşünüldüğünde, İstanbul Beyoğlu'nda Kız Öğrenci evi ya da İstanbul’da Erkek öğrenci evi kiralamak çok da ekonomik olmayacaktır. Taksim –Cihangir civarı ev kiraları 10.000 TL ile 20.000 TL arasında değişmektedir. Dolapdere, Galatasaray ve Kabataş ve Şişhane civarı fiyatlar 8.000 TL ile 20. 000 TL arasında değişmektedir. Beyoğlu Merkezde ise ev kiraları ortalama 8000 TL – 40.000 TL Aralığında değişmektedir. İstanbul Hakkında Merak Edilenler