İstanbul Büyükçekmece Kız Özel Öğrenci Yurtları

İstanbul Büyükçekmece’deki ihtiyaçlarınıza cevap verecek Kız ve Erkek öğrenci yurtlarını bulun, fiyat teklifi alın, öğrenci olmanın keyfini çıkarın. Aradığın yurtlarburada!

Üniversite
68Üniversite
Aktif Yurt
124Aktif Yurt
izmir yurtizmir yurt

Büyükçekmece Şehrindeki Üniversiteler

İlçe Seç

Bakırköy
Bayrampaşa
Beşiktaş
Beyoğlu
Eminönü
Eyüp
Fatih
Gaziosmanpaşa
Kağıthane
Küçükçekmece
Sarıyer
Şişli
Zeytinburnu
Avcılar
Güngören
Bahçelievler
Bağcılar
Esenler
Adalar
Beykoz
Kadıköy
Kartal
Pendik
Ümraniye
Üsküdar
Tuzla
Maltepe
Büyükçekmece
Çatalca
Silivri
Şile
Sultanbeyli
Ataşehir
Esenyurt
Beylikdüzü
Çekmeköy

Büyükçekmece’de Öğrenci Olmak

İstanbul’un temiz ve iyi düzenlenmiş modern semtlerinden olan Büyükçekmece Marmara denizi kenarında bulunmaktadır. Avrupa yakasında, Marmara denizinde kendi adını taşıyan körfezin doğu kıyısında ve yine kendi adını taşıyan Büyükçekmece lagün gölünün doğu ve güney- doğusun da yer almaktadır. Büyükçekmece oldukça uzun bir sahile sahiptir. Ayrıca İstanbul’un en temiz ve en iyi düzenlenmiş sahil şeridine sahiptir. Özellikle bahar ve yaz sezonlarında doyumsuz ve benzersiz sahiliyle İstanbul’un en önemli sayfiye merkezlerinden biri olmaktadır.

 

İstanbul’un batısında yer alan Büyükçekmece sahil, alışveriş merkezi. Çarşısı, sosyal tesisleri, otelleri, tiyatro ve sinema salonları ve parkları ile oldukça fazla unsuru bir arada barındıran bir İlçedir. Ayrıca Türkiye’nin en büyük fuarı olan Tüyap Büyükçekmece İlçesi sınırları içindedir. Ayrıca Büyükçekmece’de çok sayıda Üniversitenin Kampüsleri de yeralmaktadır. Üniversitelerin çok olması öğrenci sayısının ve genç nüfusun gün geçtikçe ilçede artmasına neden olmuştur. Arel Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Fatih Üniversitesi ve Hukuk Fakültesi gibi. 


Ayrıca Çevre İlçelerdeki Üniversitelerden Öğrenciler de yakın olduğu için Büyükçekmece’de ikamet etmektedir. Büyükçekmece’de eğitim gören öğrenciler çoğunlukla devlet yurtları özel yurtlarda konaklamaktadırlar. Büyükçekmece’de Üniversitelere yakın çok sayıda Kız ve erkek öğrenci yurtları bulunmaktadır. Öğrencilerin ihtiyaçları doğrultusunda yapılmış olan depreme dayanıklı, sağlam, Milli Eğitim Bakanlığı onaylı olan yurtlarda, güvenlik, kamera sistemi, yemek, etüt salonu, spor salonu, dinlenme salonları ve birçok özellik mevcuttur. 


Büyükçekmece, tarihi yapıları bakımından zengin bir ilçedir. İlçe merkezinde ve civarında birçok görebileceğiniz tarihi eserler bulunmaktadır. Bunların başında Büyükçekmece Kervansarayı, Kanuni Sultan Süleyman Köprüsü, Kanuni Sultan Süleyman Çeşmesi, Sokullu Mehmet Paşa Camii, Kurşunlu Han gelmektedir.


İstanbul'un en çok tercih edilen sayfiye yerlerinden biri olan Büyükçekmece'de 5 km uzunluğundaki Kordon boyu görülmeye değer yerlerdendir. Özellikle bahar ve yaz aylarında oldukça canlı ve hareketli olan Kordonboyu pek çok kafe, restoran, bar, çay bahçesi ve plaja ev sahipliği yapar. Büyükçekmece Gölü, ilçede görebileceğiniz bir diğer yerdir. İstanbul'un su ihtiyacını karşılayan iki doğal gölden biri olan Büyükçekmece Gölü önemli bir doğal yaşam alanıdır. Göl kenarında restoran ve kafeler yer almaktadır.


Büyükçekmece Yurt Fiyatları Ne Kadar? 

İstanbul Büyükçekmece’de öğrenci Yurdu Fiyatları Kız ve Erkek Öğrenci yurtlarının bulunduğu konuma, sunmuş olduğu hizmetlere göre değişmektedir. İstanbul Büyükçekmece Kız Yurdu ya da Büyükçekmece Erkek Yurdu olarak hizmet veren Özel Yurtların fiyatları öğrencinin konaklayacağı odanın kaç kişilik olduğuna, odada banyo-wc olmasına, yurtta yemek hizmeti olup olmamasına göre ayrıca öğrencilerin hizmetine sunmuş olduğu sosyal alanlara göre belirlemektedirler. 


Hatta Fiyatlar odaların ön cephe, arka cephe ya da çatı kat gibi bina içindeki farklı konumlarına göre fiyatlandırılmaktadır. Büyükçekmece’deki mahallere göre fiyatlarda değişiklik göstermektedir.  6 Kişilik ya da 5 kişilik odalarda fiyatlar 12.000 TL civarında olurken tek kişilik özel wc banyoya sahip içinde mutfak ve birçok donanıma sahip yurtta yemek hizmeti olup olmamasına göre oda fiyatları 25.000 TL ‘den başlamaktadır. Özellikle konut tarzı yerlerde tek kişilik odalarda ihtiyacınız olan tüm detaylar düşünülmüştür. İstanbul Büyükçekmece Kız ve Erkek Öğrenci Yurtları ve fiyatlarına yurtlarburada.com sayfası yurt fiyatları linki üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz. 


Büyükçekmece Öğrenci için Kiralık Ev Fiyatları

İstanbul’da Büyükçekmece’de Özel Yurtlar haricinde kalabileceğiniz alternatifleriniz arasında ''öğrenci evi kiralamak'' ya da ''öğrenci apartı'' kiralamak olacaktır. Büyükçekmece’de öğrenci evi kiralamak istiyorsanız fiyatlar evin konumuna ve büyüklüğüne, eşyalı eşyasız olmasına göre farklılık göstermektedir. Büyükçekmece merkezde fiyatlar 4.500 TL ile 10.000 TL arasında değişmekte iken, Celalliye Mahallelerinde 4.500 TL ile 15.000 TL arasındadır. Kumburgaz ve Celaliye ve Mimarsinan Mahallelerinde fiyatlar 5.500 TL ile 15.000 TL arasındadır. Ayrıca Eşyasız 1+1 ya da 2+1 bir ev kiraladığınızda, Bir kira peşin, iki kira depozito, elektrik -su- doğalgaz, internet için abonelik ücretleri ve emlakçı komisyonu da düşünüldüğünde, İstanbul Büyükçekmece’de Kız Öğrenci evi ya da İstanbul’da Erkek öğrenci evi kiralamak sizin çok ekonomik olmayacaktır. Büyükçekmece genelinde ev kiraları 4.500TL-15.000 TL Aralığında değişmektedir. 


İstanbul Hakkında Merak Edilenler