İstanbul Fatih Özel Öğrenci Yurtları

İstanbul Fatih’teki ihtiyaçlarınıza cevap verecek Kız ve Erkek öğrenci yurtlarını bulun, fiyat teklifi alın, öğrenci olmanın keyfini çıkarın. Aradığın yurtlar burada!

Üniversite
68Üniversite
Aktif Yurt
122Aktif Yurt
izmir yurtizmir yurt

Fatih Şehrindeki Üniversiteler

İlçe Seç

Bakırköy
Bayrampaşa
Beşiktaş
Beyoğlu
Eminönü
Eyüp
Fatih
Gaziosmanpaşa
Kağıthane
Küçükçekmece
Sarıyer
Şişli
Zeytinburnu
Avcılar
Güngören
Bahçelievler
Bağcılar
Esenler
Adalar
Beykoz
Kadıköy
Kartal
Pendik
Ümraniye
Üsküdar
Tuzla
Maltepe
Büyükçekmece
Çatalca
Silivri
Şile
Sultanbeyli
Ataşehir
Esenyurt
Beylikdüzü
Çekmeköy

İstanbul Fatih’te Öğrenci Olmak  

İstanbul’da Üniversite kazandınız ve İstanbul Fatih’te bulunan üniversitelerden birinde okuyacaksanız çok şanslısınız demektir. Türkiye’nin en büyük şehri ve Metropolü İstanbul birbirinden farklı ve renkli İlçeleriyle her daim güzellikleri ile size öğrenim hayatınız boyunca farklı deneyimler yaşatacaktır. İstanbul’un en eski ve tam bir kültür mozaiği diyebileceğimiz semtlerinin başında tabi ki Fatih gelmektedir. Fatih İlçesi İsmini İstanbul’u fetheden Fatih Sultan Mehmet’ten almıştır. 


57 Mahalleden oluşan Fatih İstanbul’un en büyük ilçelerinden biridir. Aksaray’dan Cerrahpaşa’ya, Cibali’den Balat’a, Beyazıt’tan Alemdar’a, Tahtakale’den Topkapı’ya, Yedikule’den Eminönü’ne kadar uzanan Fatih, İstanbul’un gözbebeği İlçelerinin başında gelir. İstanbul denince akla gelen ilk beş yapıyı sorsak, verilen cevaplardan en az üç tanesinin Fatih’te olduğunu görebiliriz. Sultanahmet Camii, Beyazıt Kulesi, Çemberlitaş Sütunu, Sirkeci Garı, İstanbul surları gibi.

Farklı şehirden gelmiş ve burada uzun seneler boyu oturmuş semt sakinlerinden tutun, eşiz mimarisi ve farklı iklimiyle siz öğrencilere unutamayacağınız zamanlar sunacaktır. Fatih hem kültür mirası hem de İstanbul’a kattığı değerle İstanbul’u İstanbul yapan semtlerden biridir diyebiliriz. 


Fatih ayrıca Türkiye’nin en köklü ve kaliteli Üniversitelerinin yer aldığı İlçelerden biridir. İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, Bezmialem Üniversitesi, Kadir Has Üniversitesi, Mehmet Akif Ersoy Vakıf Üniversitesi gibi birçok üniversite Fatih’tedir. Dolayısı ile Fatih’te öğrenci yoğunluğu da oldukça fazladır. Öğrencilerin İstanbul’da Üniversite kazandıktan sonraki en önemli sorunu kalacak yer sorunu yani barınma sorunudur. İstanbul Fatih’te öğrencilerin kalabileceği, konaklama ve barınma ihtiyacını giderebileceği çok sayıda Kız öğrenci yurdu Erkek öğrenci yurdu ve öğrenci aparatları mevcuttur. Fatih’te aradığınız özelliklerde, bütçenize uygun ve güvenli çok sayıda kız ve erkek öğrenci yurdu bulabilirsiniz.  


Fatih Kız Yurtları ve Fatih Erkek yurtları, özelliklerine ve sunmuş oldukları imkânlara göre öğrencilerin tüm ihtiyaçlarına cevap verebilecek kalitededir. Ayrıca Fatih’te Öğrencilerin ihtiyaçlarına cevap verecek yiyecek içecek, kültür ve sosyal imkânlar sunan mekânlar oldukça fazladır. Bütçenizi fazla sarsmadan arkadaşlarınızla bu mekânlarda güzel vakitler geçirebilirsiniz.  


Bütün bunların dışında İstanbul’ Fatih’e üniversite okumaya gelen öğrencilerin, gelir gelmez görmek için gittiği popüler yerler vardır… Örneğin Mısır Çarşısı Balat’ın renkli sokakları renkli evleri ve kafeleri… Gülhane Parkı ya da Eminönü balık ekmekçileri gibi… Buralarda saatler geçirmek İstanbul’u tanımanın, İstanbul’u yaşamın en iyi yollarından biridir.


İstanbul Fatih Öğrenci Yurt Fiyatları Ne Kadar? 

İstanbul Fatih’te öğrenci Yurdu Fiyatları Kız ve Erkek Öğrenci yurtlarının bulunduğu konuma, sunmuş olduğu hizmetlere göre değişmektedir. İstanbul Fatih Kız Yurdu ya da Fatih Erkek Yurdu olarak hizmet veren Özel Yurtların fiyatları öğrencinin konaklayacağı odanın kaç kişilik olduğuna, odada banyo-wc olmasına, yurtta yemek hizmeti olup olmamasına göre ayrıca öğrencilerin hizmetine sunmuş olduğu sosyal alanlara göre belirlemektedirler. 


Hatta Fiyatlar odaların ön cephe, arka cephe ya da çatı kat gibi bina içindeki farklı konumlarına göre fiyatlandırılmaktadır. Fatih’te ''yurt fiyatları odadaki kişi sayısına 4.500 TL ile 75.000 TL arasında değişmektedir. 6 Kişilik ya da 5 kişilik odalarda fiyatlar 3.500 TL civarında olurken tek kişilik özel wc banyoya sahip içinde mutfak ve birçok donanıma sahip yurtta yemek hizmeti olup olmamasına göre oda fiyatları 3.500 TL ‘den başlamaktadır. Özellikle konut tarzı yerlerde tek kişilik odalarda ihtiyacınız olan tüm detaylar düşünülmüştür. İstanbul Fatih Kız ve Erkek Öğrenci Yurtları ve fiyatlarına yurtlarburada.com sayfası yurt fiyatları linki üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz. 


Fatih Öğrenci için Kiralık Ev Fiyatları

İstanbul’da Fatih’te Özel Yurtlar haricinde kalabileceğiniz alternatifleriniz arasında ''öğrenci evi kiralamak'' ya da ''öğrenci apartı'' kiralamak olacaktır. Fatih’te öğrenci evi kiralamak istiyorsanız fiyatlar evin konumuna ve büyüklüğüne, eşyalı eşyasız olmasına göre farklılık göstermektedir. Fatih Çapa civarında fiyatlar 5.500TL ile 17.000TL arasında değişmektedir. Fındıkzade, Haseki civarı kiraların aralığı ise 7.000 TL’ civarındadır. Beyazıt civarında ise 7.500 TL- 20.000 TL arasında değişmektedir. Eşyasız 1+1 ya da 2+1 bir ev kiraladığınızda, Bir kira peşin, iki kira depozito, elektrik -su- doğalgaz, internet için abonelik ücretleri ve emlakçı komisyonu da düşünüldüğünde, İstanbul Fatih’te Kız Öğrenci evi ya da İstanbul’da erkek öğrenci evi kiralamak çok da ekonomik olmayacaktır. Fatih’te ev kiraları 4.000TL -30.000 TL Aralığında değişmektedir. İstanbul Hakkında Merak Edilenler