İstanbul Kadıköy Erkek Özel Öğrenci Yurtları

İstanbul Kadıköy’deki ihtiyaçlarınıza cevap verecek Kız ve Erkek öğrenci yurtlarını bulun, fiyat teklifi alın, öğrenci olmanın keyfini çıkarın. Aradığın yurtlar burada

Üniversite
68Üniversite
Aktif Yurt
122Aktif Yurt
izmir yurtizmir yurt

Kadıköy Şehrindeki Üniversiteler

İlçe Seç

Bakırköy
Bayrampaşa
Beşiktaş
Beyoğlu
Eminönü
Eyüp
Fatih
Gaziosmanpaşa
Kağıthane
Küçükçekmece
Sarıyer
Şişli
Zeytinburnu
Avcılar
Güngören
Bahçelievler
Bağcılar
Esenler
Adalar
Beykoz
Kadıköy
Kartal
Pendik
Ümraniye
Üsküdar
Tuzla
Maltepe
Büyükçekmece
Çatalca
Silivri
Şile
Sultanbeyli
Ataşehir
Esenyurt
Beylikdüzü
Çekmeköy

Kadıköy’de Öğrenci Olmak 

Kadıköy; İstanbul ‘un en canlı, renkli semt yaşamı, sahilleri, çarşısı, öğrenci nüfusu, kültür ve sanat etkinlikleri, gece hayatı, alışveriş merkezleri, tarihi binaları, deniz kenarı dinlence ve yeme içme yerleri ve vapur iskeleleri ile birlikte İstanbul’un Anadolu yakasının en popüler ilçelerinden birisidir. İstanbul’da deniz ulaşımının önemli bir kavşağı konumunda olan Kadıköy’ün en önemli ve popüler yerleri Çarşısı ve Bahariye Caddesidir. İstanbul’da Üniversite kazandınız ve Kadıköy’de okuyacaksanız en şanslı öğrencilerden birisiniz demektir. Kadıköy hem öğrenci yoğunluğu hem de Anadolu yakasının en güzel İlçelerinden birisi olması dolayısı ile öğrencilik yaşamınız boyunca size unutulmaz anılar bırakacaktır.  


Kadıköy Üniversitelerin Kampüslerinin fazla olduğu semtlerden biridir. Özellikle Türkiye'nin Önemli Üniversitelerin Kadıköy’de olması öğrenci yoğunluğunun çok olmasına neden olmuştur. Marmara Üniversitesi, Ticaret Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi, Aydın Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi, Doğuş Üniversitesi gibi çok sayıda üniversite Kadıköy’dedir. Öğrenci sayısı çok olan Kadıköy’de öğrencilerin barınma ihtiyacı artmıştır. Dolası ile Üniversitelerin kampüslerin etrafında çok sayıda Kız ve Erkek yurdu mevcuttur. Özelikle özel yurtların fazlalığı öğrencilere seçenekler arasından kendi aradığı özelliklere uygun olanı Kadıköy’de çok sayıda özel Kız ve Erkek Öğrenci Yurdu mevcuttur. Yurtların hem daha güvenli olması, hemde maddi olarak daha uygun olması öğrencilerin özel yurtları tercih etmesindeki en önemli nedendir.


Kadıköy’ün en önemli simgelerinden ve buluşma yerlerinden birisi olan, Bahariye caddesinin girişinde yer alan Boğa Heykelinin oldukça ilginç bir tarihi vardır. Döğüşen Boğa Heykeli alanı yani Kadıköy Çarşı alanı Anadolu'nun Anadolu yakasını Beyoğlu ‘su olarak nitelendirilmektedir. Kadıköy Çarşı içinde istediğiniz her şeyi bulabilirsiniz diyebiliriz. Giyim kuşamdan, manav ve balıkçılara, baharatçılardan pastanelere, restoran ve kafelere çok sayıda dükkân ve mağaza bulunmakta. Ayrıca tarihi yapıları, Haydarpaşa Garı, Aya Tiriada Kilisesi, Osmanağa Camisi gibi İstanbul’un bir nevi kültür mozaiği sayılan Kadıköy de benzeri yapıya çokça rastlayacaksınız. Tarihi yapıları kadar Parkları, dinlenme alanları ile size şehrin içinde huzurla zaman geçirebileceğiniz alanlarda bulunmaktadır. 

 

Kadıköy Çarşısı içinde yer alan Tellalzade Sokağı da, özellikle antika dükkanları, sahaf ve eski kitap satan yerleri ile meşhurdur. Buradan Bahariye Caddesi’ne doğru gidildiğinde ise diğer bir popüler sokak olan Sanatçılar Sokağı ziyaretçilerin karşısına çıkar. Burada da pek çok ressam seramik ustası ve heykeltıraşların hem ürettiği hem de ürettikleri eserleri sattığı dükkanlar bulunmaktadır. 


Kadıköy'e gelenlerin mutlaka uğradığı yerlerin başında Akmar Pasajı, Özellikle heavy metal tutkunlarının kaset, cd, t-shirt buldukları ve kafeteryaları ile müzik marketlerinde eğlenceli vakit geçirdikleri bir pasajdır. Ancak son yıllarda Akmar Pasajı oldukça değişti ve yerini kitapçılara bıraktı. Özellikle öğrencilerin ve kitap sevenlerin popüler bir noktalarından biridir. 


Kadıköy’ de Yurt Fiyatları Ne Kadar? 

İstanbul Kadıköy’de öğrenci Yurdu Fiyatları Kız ve Erkek Öğrenci yurtlarının bulunduğu konuma, sunmuş olduğu hizmetlere göre değişmektedir. İstanbul Kadıköy Kız Yurdu ya da Kadıköy Erkek Yurdu olarak hizmet veren Özel Yurtların fiyatları öğrencinin konaklayacağı odanın kaç kişilik olduğuna, odada banyo-wc olmasına, yurtta yemek hizmeti olup olmamasına göre ayrıca öğrencilerin hizmetine sunmuş olduğu sosyal alanlara göre belirlemektedirler. 


Hatta Fiyatlar odaların ön cephe, arka cephe ya da çatı kat gibi bina içindeki farklı konumlarına göre fiyatlandırılmaktadır. Kadıköy’de ''yurt fiyatları odadaki kişi sayısına 12.000 TL ile 25.000 TL arasında değişmektedir. 6 Kişilik ya da 5 kişilik odalarda fiyatlar 12.000 TL civarında olurken, tek kişilik özel wc banyoya sahip içinde mutfak ve birçok donanıma sahip yurtta yemek hizmeti olup olmamasına göre oda fiyatları 25.000 TL ‘den başlamaktadır. Özellikle konut tarzı yerlerde tek kişilik odalarda ihtiyacınız olan tüm detaylar düşünülmüştür. İstanbul Kadıköy Kız ve Erkek Öğrenci Yurtları ve fiyatlarına yurtlarburada.com yurt fiyatları linki üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz. 


Kadıköy Öğrenci için Kiralık Ev Fiyatları

İstanbul’da Kadıköy’de Özel Yurtlar haricinde kalabileceğiniz alternatifleriniz arasında ''öğrenci evi kiralamak'' ya da ''öğrenci apartı'' kiralamak olacaktır. Kadıköy’de öğrenci evi kiralamak istiyorsanız fiyatlar evin konumuna ve büyüklüğüne, eşyalı eşyasız olmasına göre farklılık göstermektedir. Göztepe Civarı fiyatlar 4.500 TL -40.000 TL civarı olurken, Acıbadem 4.500 TL -18.000 TL arasında değişmektedir. Koşuyolu, SöğütlüÇeşme civarı fiyatlar 6500TL - 18.000Eşyasız 1+1 ya da 2+1 bir ev kiraladığınızda, Bir kira peşin, iki kira depozito, elektrik -su- doğalgaz, internet için abonelik ücretleri ve emlakçı komisyonu da düşünüldüğünde, İstanbul Kadıköy’de Kız Öğrenci evi ya da İstanbul’da Erkek öğrenci evi kiralamak çok da ekonomik olmayacaktır. Kadıköy’de ev kiraları 4.500TL – 18.000 TL Aralığında değişmektedir. İstanbul Hakkında Merak Edilenler