İstanbul Kağıthane Erkek Özel Öğrenci Yurtları

İstanbul Kâğıthane’deki ihtiyaçlarınıza cevap verecek Kız ve Erkek öğrenci yurtlarını bulun, fiyat teklifi alın, öğrenci olmanın keyfini çıkarın. Aradığın yurtlar burada!

Üniversite
68Üniversite
Aktif Yurt
122Aktif Yurt
izmir yurtizmir yurt

Kağıthane Şehrindeki Üniversiteler

İlçe Seç

Bakırköy
Bayrampaşa
Beşiktaş
Beyoğlu
Eminönü
Eyüp
Fatih
Gaziosmanpaşa
Kağıthane
Küçükçekmece
Sarıyer
Şişli
Zeytinburnu
Avcılar
Güngören
Bahçelievler
Bağcılar
Esenler
Adalar
Beykoz
Kadıköy
Kartal
Pendik
Ümraniye
Üsküdar
Tuzla
Maltepe
Büyükçekmece
Çatalca
Silivri
Şile
Sultanbeyli
Ataşehir
Esenyurt
Beylikdüzü
Çekmeköy

Kâğıthane’de öğrenci olmak 

Kâğıthane İstanbul’un Avrupa yakasında yaralan önemli ilçelerinden birdir. İlçe Kâğıthane deresinin Haliç'le buluştuğu yerden itibaren kuzey-batıya doğru genişler. Kuzeyde ve güneyde Şişli, batıda Beşiktaş, doğuda Eyüp ilçeleriyle komşudur. Kâğıthane ilçesine adını veren Kâğıthane deresi ve çevresi, Bizans döneminde sıradan, Osmanlı döneminde ise epeyce rağbet gören bir mesire yeriydi. Padişahlar bu çevrede zaman zaman ava çıkarlardı. Doğal güzellikleri ve koruları ile ünlenen Kâğıthane, çok sevilen bir eğlence yeri haline gelmiş ve bu özelliğini uzun yüz yıllar korumuştur.


Kâğıthane, son dönemde şehirleşme ve sanayinin daha bu bölgede yoğunlaşmasıyla oldukça fazla göç alan bir İlçe haline gelmiştir. Ayrıca önemli Üniversitelerin kampüslerinin burada olması öğrenci yoğunluğuna da neden olmuştur. Haliç Üniversitesi, Bilgi Üniversitesi Santral Kampüsü, Nişantaşı Üniversitesi, Özyeğin Üniversitesi gibi Üniversitelerin bazı kampüsleri Kâğıthane’de bulunmaktadır. 5 Üniversite kampüsünün Kâğıthane de yerelması öğrencilerin en önemli sorunu barınma ihtiyaçlarını da doğurmuştur.  


Kâğıthane’de çok sayıda Kız öğrenci yurdu, erkek öğrenci yurdu ve öğrenci Rezidansı ve Öğrenci Apartı bulunmaktadır. Öğrencilerin ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde tasarlanmış olan yurtlarda her şey düşünülmüştür. Yemek hizmetinden, spor salonuna, etüt salonundan TV odası ve kafeye kadar öğrencilerin ihtiyacı olacak her alan vardır. Kâğıthane bölgesinde ev kiralarının yüksek olması, uzun sürekli konaklama sağlayacak öğrencileri daha çok özel yurtlara yönlendirmiştir. Kâğıthane bölgesinde yurtlara alternatif olarak Öğrenci Rezidansları ve öğrenci aparatları da öğrencilerin barınma ihtiyaçlarını karşılamaktadır. 


Kâğıthane’de üniversite okuyorsanız zamanınızı geçirebileceğiz yeni şeyler keşfedebileceğiz bir şeye rastlayabilirsiniz. Hasbahçe mesire alanı, Sadabat Cami, Miniatürk gibi çok sayıda gezip görebileceğiz tarihi yapı vardır. Kâğıthane’de merkezi bir konumda olduğu için hemen her yere tek bir vesait ile gidebilmeniz mümkün...

Beşiktaş sahiline inebilir, Yılız Parkı’nda kuş sesleri eşliğinde ruhunuzu dinlendirebilir. Dolmabahçe Sarayı’nı ziyaret ederek sonrasında Ortaköy’ün eşsiz manzarası ile çayınızı da yudumlayabilirsiniz. 


Kâğıthane Yurt Fiyatları Ne Kadar? 

İstanbul Kâğıthane’de öğrenci Yurdu Fiyatları Kız ve Erkek Öğrenci yurtlarının bulunduğu konuma, sunmuş olduğu hizmetlere göre değişmektedir. İstanbul Kâğıthane Kız Yurdu ya da Kâğıthane Erkek Yurdu olarak hizmet veren Özel Yurtların fiyatları öğrencinin konaklayacağı odanın kaç kişilik olduğuna, odada banyo-wc olmasına, yurtta yemek hizmeti olup olmamasına göre ayrıca öğrencilerin hizmetine sunmuş olduğu sosyal alanlara göre belirlemektedirler. 


Hatta Fiyatlar odaların ön cephe, arka cephe ya da çatı kat gibi bina içindeki farklı konumlarına göre fiyatlandırılmaktadır. Kâğıthane’de ''yurt fiyatları odadaki kişi sayısına 15.000 TL ile 25.000 TL arasında değişmektedir. 6 Kişilik ya da 5 kişilik odalarda fiyatlar 15.000 TL civarında olurken tek kişilik özel wc banyoya sahip içinde mutfak ve birçok donanıma sahip yurtta yemek hizmeti olup olmamasına göre oda fiyatları 25.000 TL ‘den başlamaktadır. Özellikle konut tarzı yerlerde tek kişilik odalarda ihtiyacınız olan tüm detaylar düşünülmüştür. İstanbul Kâğıthane Kız ve Erkek Öğrenci Yurtları ve fiyatlarına yurtlarburada.com sayfası yurt fiyatları linki üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz. 


Kâğıthane Öğrenci için Kiralık Ev Fiyatları

İstanbul’da Kâğıthane’de Özel Yurtlar haricinde kalabileceğiniz alternatifleriniz arasında ''öğrenci evi kiralamak'' ya da ''öğrenci apartı'' kiralamak olacaktır. Kâğıthane’de öğrenci evi kiralamak istiyorsanız fiyatlar evin konumuna ve büyüklüğüne, eşyalı eşyasız olmasına göre farklılık göstermektedir. Kâğıthane Çağlayan civarı fiyatları 5.000TL -12.000 TL arasındayken, Gültepe civarı 5.000 TL- 20.000 TL arasındadır. Kâğıthane merkezde ise 5.000 TL ile 15.000 TL arasındadır. Eşyasız 1+1 ya da 2+1 bir ev kiraladığınızda, Bir kira peşin, iki kira depozito, elektrik -su- doğalgaz, internet için abonelik ücretleri ve emlakçı komisyonu da düşünüldüğünde, İstanbul Kâğıthane’de Kız Öğrenci evi ya da İstanbul Kâğıthane’de Erkek öğrenci evi kiralamak çok da ekonomik olmayacaktır. Kâğıthane’de ev kiraları 5.000TL - 20.000 TL Aralığında değişmektedir. 
İstanbul Hakkında Merak Edilenler