İstanbul Kartal Kız Özel Öğrenci Yurtları

İstanbul Kartal’daki ihtiyaçlarınıza cevap verecek Kız ve Erkek öğrenci yurtlarını bulun, fiyat teklifi alın, öğrenci olmanın keyfini çıkarın. Aradığın yurtlarburada!

Üniversite
68Üniversite
Aktif Yurt
122Aktif Yurt
izmir yurtizmir yurt

Kartal Şehrindeki Üniversiteler

İlçe Seç

Bakırköy
Bayrampaşa
Beşiktaş
Beyoğlu
Eminönü
Eyüp
Fatih
Gaziosmanpaşa
Kağıthane
Küçükçekmece
Sarıyer
Şişli
Zeytinburnu
Avcılar
Güngören
Bahçelievler
Bağcılar
Esenler
Adalar
Beykoz
Kadıköy
Kartal
Pendik
Ümraniye
Üsküdar
Tuzla
Maltepe
Büyükçekmece
Çatalca
Silivri
Şile
Sultanbeyli
Ataşehir
Esenyurt
Beylikdüzü
Çekmeköy

Kartal’da Öğrenci Olmak 

Kartal, İstanbul'un Anadolu yakasında, Marmara Denizi kıyısında, Kocaeli Yarımadası'nın güney batısında yer alan, bir ilçedir. Anadolu Yakasının en büyük ilçelerinden biridir Kartal. Batıda Maltepe, kuzeyde Sancaktepe, kuzeydoğuda Sultanbeyli ve doğuda Pendik ilçeleriyle çevrilidir.  


Kartal son dönemlerde hem yerleşim alanları hem doğal güzelliği ve sakinliği ile İstanbul’un gözde İlçelerinden biri haline gelmiştir. Hem sanayi kuruluşlarının Kartal ve çevresinde olması hem de birçok üniversitenin Kampüslerinin Kartalda bulunması İlçe nüfusunun gün geçtikçe artmasına neden olmuştur. Kartalda şuan İstanbul Şehir Üniversitesi Dragos Kampüsü, Gedik Üniversitesi, İstanbul Medeniyet Üniversitesi Cevizli Yerleşkesi, Yeditepe Üniversitesi’nin bazı bölümleri Kartal’da bulunmaktadır. Dolayısı ile İlçede öğrenci nüfusu da oldukça yoğundur. Kartal ‘da Okuyan Öğrencilerin en büyük sorunu olan barınma sorunu Özel yurtlar, öğrenci Apartları ve öğrenci Pansiyonları sayesinde çözülmüştür.  Kartal’da ve çevresinde çok sayıda Kız ve Erkek Öğrenci yurdu bulunmaktadır. Kız ve Erkek Yurtları özellikle Üniversitelerin kampüsleri etrafında konumlandığı için ulaşım konusunda da öğrenciler sıkıntı yaşamamaktadırlar. 


Ev kiralarının yüksek oluşu, yurtların evlere oranla daha güvenli oluşu gibi sebepler öğrencilerin yurtları tercih etme nedenlerinden biridir. Öğrencilerin barınma ihtiyacını sağlayan Kız ve Erkek yurtları, deprem yönetmeliğine uygun, sağlam ve güvenlikli,24 saat kamera sistemi ile izlenen modern ve korunaklıdır. Yurtların bir kısmında sabah ve akşam yemeği hizmeti de verilmektedir. Öğrencilerin sosyalleşebileceği alanlarda mevcuttur. Kafe, spor salonu, tv odaları, dinlenme salonları gibi. 


Kartalda Öğrenci iseniz zamanınızın büyük bir kısmını Kartal Sahilde geçirebilirsiniz. Çünkü sahili ilçenin en güzel yerlerinden biridir. Son yıllarda yapılan yol ve peyzaj çalışmaları ile birlikte oldukça güzel bir görünüme kavuşan sahil, birçok kişinin zamanlarını geçirdiği en önemli yerlerden biridir. Ayrıca Kartal merkezde yer alan mağazaları, dükkanları gezip alış veriş yapabilir, kafe ve restoranlarda vakit geçirebilirsiniz. Kartal, Adalar’a oldukça yakındır. Dilerseniz arkadaşlarınızla Adalar’a da kolayca geçip güzel zaman geçirebilirsiniz. 


Ayrıca İlçenin akciğeri denebilecek kadar güzel olan Aydos Ormanları Anadolu yakasının güney ormanlarının günümüze kadar gelebilmiş bir uzantısıdır. Aydos Ormanları Kartal’da yaşayanların yanında çevre İlçelerde yaşayanlar içinde oldukça önemlidir. Aydos Ormanı'nda bir de gölet vardır. Aynı zamanda İstanbul'un en yüksek tepesi olan Aydos Tepesi de burada bulunmaktadır. Hafta sonlarınızı doğada geçirmek isterseniz buralar sizin için ideal dinlenme yerleri olacaktır. Kartal'ın önemli yerlerinden biri de Dragos Tepesidir. Aynı zamanda sit alanı olan Dragos Tepesi yemyeşil ağaçlarla kaplı ve önünde masmavi denizin uzandığı eşsiz bir güzelliktedir. 


Kartal Yurt Fiyatları Ne Kadar? 

İstanbul Kartal’da öğrenci Yurdu Fiyatları Kız ve Erkek Öğrenci yurtlarının bulunduğu konuma, sunmuş olduğu hizmetlere göre değişmektedir. İstanbul Kartal Kız Yurdu ya da Kartal Erkek Yurdu olarak hizmet veren Özel Yurtların fiyatları öğrencinin konaklayacağı odanın kaç kişilik olduğuna, odada banyo-wc olmasına, yurtta yemek hizmeti olup olmamasına göre ayrıca öğrencilerin hizmetine sunmuş olduğu sosyal alanlara göre belirlemektedirler.

 

Hatta Fiyatlar odaların ön cephe, arka cephe ya da çatı kat gibi bina içindeki farklı konumlarına göre fiyatlandırılmaktadır. Kartaldaki mahallere göre fiyatlarda değişiklik göstermektedir. ''yurt fiyatları odadaki kişi sayısına 1.500 TL ile 5.000 TL arasında değişmektedir. 6 Kişilik ya da 5 kişilik odalarda fiyatlar 12.000 TL civarında olurken tek kişilik özel wc banyoya sahip içinde mutfak ve birçok donanıma sahip yurtta yemek hizmeti olup olmamasına göre oda fiyatları 25.000 TL ‘den başlamaktadır. Özellikle konut tarzı yerlerde tek kişilik odalarda ihtiyacınız olan tüm detaylar düşünülmüştür. İstanbul Kartal Kız ve Erkek Öğrenci Yurtları ve fiyatlarına yurtlarburada.com sayfası yurt fiyatları linki üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz. 


Kartal Öğrenci için Kiralık Ev Fiyatları

İstanbul’da Kartal’da Özel Yurtlar haricinde kalabileceğiniz alternatifleriniz arasında ''öğrenci evi kiralamak'' ya da ''öğrenci apartı'' kiralamak olacaktır. Kartal’da öğrenci evi kiralamak istiyorsanız fiyatlar evin konumuna ve büyüklüğüne, eşyalı eşyasız olmasına göre farklılık göstermektedir. Kartal Dragos Cevizli Civarı 6500 TL ile 20.000 TL arasında değişmekte iken, Top Selvi, Rahmanlar ve Esentepe Mahalleri Civarında 6.500 TL -15.000 TL ‘dir. Kartal merkezde ise fiyatlar 9.000 TL ile 25.000 TL arasındadır. Ayrıca Eşyasız 1+1 ya da 2+1 bir ev kiraladığınız da, Bir kira peşin, iki kira depozito, elektrik -su- doğalgaz, internet için abonelik ücretleri ve emlakçı komisyonu da düşünüldüğünde, İstanbul Kartal’da Kız Öğrenci evi ya da İstanbul’da Erkek öğrenci evi kiralamak sizin çok ekonomik olmayacaktır. Kartal genelinde ev kiraları 6.500TL-25.000 TL Aralığında değişmektedir. 

İstanbul Hakkında Merak Edilenler