İstanbul Sarıyer Özel Öğrenci Yurtları

İstanbul Sarıyer’deki ihtiyaçlarınıza cevap verecek Kız ve Erkek öğrenci yurtlarını bulun, fiyat teklifi alın, öğrenci olmanın keyfini çıkarın. Aradığın yurtlar burada!

Üniversite
68Üniversite
Aktif Yurt
124Aktif Yurt
izmir yurtizmir yurt

Sarıyer Şehrindeki Üniversiteler

İlçe Seç

Bakırköy
Bayrampaşa
Beşiktaş
Beyoğlu
Eminönü
Eyüp
Fatih
Gaziosmanpaşa
Kağıthane
Küçükçekmece
Sarıyer
Şişli
Zeytinburnu
Avcılar
Güngören
Bahçelievler
Bağcılar
Esenler
Adalar
Beykoz
Kadıköy
Kartal
Pendik
Ümraniye
Üsküdar
Tuzla
Maltepe
Büyükçekmece
Çatalca
Silivri
Şile
Sultanbeyli
Ataşehir
Esenyurt
Beylikdüzü
Çekmeköy

Sarıyer’de Öğrenci Olmak.

İstanbul’un Karadeniz’deki uç noktası Sarıyer, balıkçılar ilçesi olarak bilinir. İlçenin sembolü martıdır. Doğa güzellikleriyle huzuru bulabileceğiniz bir ilçe olan Sarıyer’de hafta sonunuzu geçirmeniz için size birçok madde sıralayabiliriz. Sarıyer oldukça büyük bir ilçedir. Bünyesinde Emirgan, Büyükdere, Tarabya, İstinye gibi birçok güzel semti barındırır.


Birbirinden güzel piknik alanları, ormanları, plajları ve deniz kenarlarıyla ilgi gören Sarıyer deyince akla ilk gelen Böreğidir. İsmini Sarıyer’den alan Sarıyer Börekçilerini Türkiye'nin nedeyse her yerinde görmeniz mümkün. Sarıyer’de birçok börekçi bulunur ancak bu kültürün yayılmasına ilk olarak ‘Tarihi Sarıyer Börekçisi ‘neden olmuştur. Tarihi Sarıyer Börekçisi daha sabahın ilk ışıklarıyla taptaze çeşit çeşit ve unutamayacağınız lezzette börekleri sizlere sunmaya başlar. 


İstanbul’un en güzel denilebilecek doğal güzelliklerinin bulunduğu Sarıyer'e İstanbullular ağırlıklı olarak şehrin kalabalığı ve stresinden biraz olsun uzaklaşmak ve dinlemek için gelmektedir. Sarıyer, Birbirinden güzel plajları, balıkçı kasabaları, piknik alanları ve ormanları ile İstanbullular için bulunmaz bir nimettir. Sarıyer’de Öğrenciyseniz ve İstanbul dışından üniversite eğitimi için geldiyseniz İstanbul’un kalabalığı ve karmaşasından uzak olacağınız için şanslı sayılabilirsiniz. Özel Üniversitelerin yaygınlaşması ile birlikte İstanbul’un birçok İlçesinde olduğu gibi Sarıyer’de üniversitelerin kampüsleri kurulmuştur. 


Sarıyer’de Türkiye'nin en önemli Üniversitelerinin Kampüsleri bulunmaktadır. Boğaziçi Üniversitesi, Koç Üniversitesi, Beykent Üniversitesi, İstinye Üniversitesi, MEF Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesinin bazı fakülteleri Sarıyer’de bulunmaktadır. Öğrenciler ağırlıklı olarak Sarıyer’de ikamet etmektedir. Barınma ihtiyaçlarını ise özel yurtlar sayesinde karşılamaktadırlar. 


Ev kiralarının yüksek olması, güvenlik problemi, ekonomik nedenler öğrencileri özel ve devlet yurtlarına yönlendirmiştir. Sarıyer’de çok sayıda Kız ve erkek öğrenci yurdu mevcuttur. Yurtlar Milli Eğitim bakanlığına bağlı denetlenen deprem yönetmeliğine uygun yangın merdiveni olan son derece modern yapıya sahiptir. Yurtların birçoğunda sabah kahvaltısı ve akşam yemeği hizmeti vardır. Odalarda buzdolabı, TV, Banyo-WC gibi özelliklere sahiptir. Yurtta ders çalışmak için modern etüt odaları, dinlenme salonları, spor salonları ve öğrencilerin kafe, gibi alanlarda bulunmaktadır. 


Sarıyer Yurt Fiyatları Ne Kadar? 

İstanbul Sarıyer’de öğrenci Yurdu Fiyatları, Kız ve Erkek Öğrenci yurtlarının bulunduğu konuma, sunmuş olduğu hizmetlere göre farklılık göstermektedir. İstanbul Sarıyer Kız Yurdu ya da Sarıyer Erkek Yurdu olarak hizmet veren Özel Yurtların fiyatları öğrencinin konaklayacağı odanın kişi sayısına, odada banyo-wc olmasına, yurtta yemek hizmeti olup olmamasına göre ayrıca öğrencilerin hizmetine sunmuş olduğu sosyal alanlara göre belirlemektedirler. 


Hatta Fiyatlar odaların ön cephe, arka cephe ya da çatı kat gibi bina içindeki farklı konumlarına göre fiyatlandırılmaktadır. Sarıyer’deki mahallere göre yurt fiyatları da değişiklik göstermektedir. Sarıyer’de ''yurt fiyatları“ odadaki kişi sayısına göre 12.000 TL ile 25.000 TL arasında değişmektedir. 6 Kişilik ya da 5 kişilik odalarda fiyatlar 12.000 TL civarında olurken tek kişilik özel wc banyoya sahip içinde mutfak ve birçok donanıma sahip yurtta yemek hizmeti olup olmamasına göre oda fiyatları 25.000 TL ‘den başlamaktadır.

Özellikle konut tarzı yerlerde tek kişilik odalarda ihtiyacınız olan tüm detaylar düşünülmüştür. İstanbul Sarıyer Kız ve Erkek Öğrenci Yurtları ve fiyatlarına yurtlarburada.com sayfası yurt fiyatları linki üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz. 


Sarıyer’de Öğrenci için Kiralık Ev Fiyatları

İstanbul’da Sarıyer’de Özel Yurtlar haricinde kalabileceğiniz alternatifleriniz arasında ''öğrenci evi kiralamak'' ya da ''öğrenci apartı'' kiralamak olacaktır. Sarıyer’de öğrenci evi kiralamak istiyorsanız fiyatlar evin konumuna ve büyüklüğüne, eşyalı eşyasız olmasına göre farklılık göstermektedir. Sarıyer merkezde ev fiyatları 5.500 TL ile 18.000 TL arasındadır. İstinye ‘de 7.000 TL ile 30.000 TL arasında değişirken, Büyükdere civarı 6.000 TL ile 20.000 TL arasında değişmekte, Rumeli Hisarında ise fiyatlar 7.500 -35.000 TL aralığındadır.  Ayrıca Eşyasız 1+1 ya da 2+1 bir ev kiraladığınız da, bir kira peşin, iki kira depozito, elektrik -su- doğalgaz, internet için abonelik ücretleri ve emlakçı komisyonu da düşünüldüğünde, İstanbul Sarıyer’de Kız Öğrenci evi ya da İstanbul Sarıyer’de Erkek öğrenci evi kiralamak sizin çok ekonomik olmayacaktır. Sarıyer genelinde ev kiraları 5.500 TL-20.000 TL Aralığında değişmektedir. İstanbul Hakkında Merak Edilenler