İstanbul Şişli Kız Özel Öğrenci Yurtları

İstanbul Şişli’deki ihtiyaçlarınıza cevap verecek Kız ve Erkek öğrenci yurtlarını bulun, fiyat teklifi alın, öğrenci olmanın keyfini çıkarın. Aradığın yurtlar burada!

Üniversite
68Üniversite
Aktif Yurt
122Aktif Yurt
izmir yurtizmir yurt

Şişli Şehrindeki Üniversiteler

İlçe Seç

Bakırköy
Bayrampaşa
Beşiktaş
Beyoğlu
Eminönü
Eyüp
Fatih
Gaziosmanpaşa
Kağıthane
Küçükçekmece
Sarıyer
Şişli
Zeytinburnu
Avcılar
Güngören
Bahçelievler
Bağcılar
Esenler
Adalar
Beykoz
Kadıköy
Kartal
Pendik
Ümraniye
Üsküdar
Tuzla
Maltepe
Büyükçekmece
Çatalca
Silivri
Şile
Sultanbeyli
Ataşehir
Esenyurt
Beylikdüzü
Çekmeköy

Şişli’de Öğrenci Olmak 

Şişli İstanbul’un Avrupa yakısında bulunan ve büyük i İş merkezlerinin, plazaların, alışveriş merkezlerinin bulunduğu ve ticaret merkezi olan İlçelerinden en önemlilerinden biridir. İlçe 25 mahalleden oluşmakta ve Kâğıthane ve Beşiktaş ile sınırdır. Oldukça meşhur bir ilçe olan Şişli’nin sahile kıyısı yoktur. Taksim ve Mecidiyeköy’ü de içinde bulunduran Şişli, hem iş merkezi olması hem de eğitim alanındaki birçok kuruluşunun merkezi olması dolayısı ile oldukça kalabalık sayılabilir. İTÜ Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi ve Nişantaşı üniversitelerinin bazı kampüsleri, Bilgi Üniversitesi bazı kampüsleri Hasan Kalyoncu Üniversitesi ve birçok Üniversitenin kampüslerinin bazıları Şişlide bulunmaktadır.  


Üniversite kampüslerinin Şişli’de yoğun olması öğrenci sayısının da çok olmasına neden olduğu için, Öğrencilerin çoğu Şişlide yaşamaktadır. Ev kira fiyatlarının oldukça yüksek olması öğrencilerin bu Bölge’de daha güvenli ve her imkânı sunan yurtlara yönlendirmiştir. Şişlide çok sayıda Kız Öğrenci Yurdu, Erkek Öğrenci Yurdu ve öğrenci aparatları ve pansiyonları vardır. Öğrenci Yurtları Milli eğitim Bakanlığı onaylı ve sürekli denetlene, depreme dayanıklı güvenlikli ve kameralarla sürekli izlenen bir şekilde hazırlanmıştır. 


Her Bütçeye uygun Kız ve Erkek öğrenci yurdu bulmak mümkündür. Yurt odaları kişi sayısına, yemek hizmeti verip vermemesine, yurdun konumu gibi özelliklere göre fiyatlandırılmaktadır. Şişli bir ticaret merkezi olduğu için kiraların uçuk olması öğrencileri Özel yurtlara yönlendirmiştir. Konforlu ve güvenli olan yurtlarda bütçelerini zorlamadan kalabilmektedirler. Ayrıca Kız ve Erkek Öğrenci Yurtları Üniversite kampüslerine yakın yerlerde konumlandıkları için ulaşım açısından da öğrencilere kolaylık sağlamaktadır. 


Şişli’de öğrenciyseniz yapacak çok şey bulacaksınız. Gezilecek yer açısından oldukça zengin olan semt uzun alışveriş caddeleri ve büyük Cevahir Alışveriş en çok zaman geçireceğiniz yerlerden biri olacaktır. Şişli gezilecek yerleri denilince akla gelen en önemli yerlerden biri Saint Esprit Kilisesi’dir. Tarihi önemi olan bu kilise mimarisinin güzelliği ile tarihe ilginiz varsa sizi büyüleyecektir. Ayrıca İstanbul Radyo Evi de Şişli de yer alır. Bunun dışında Galatasaray camiasının önem verdiği Ali Sami Yen stadı da Şişli de yer almaktaydı. Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu konserleri ve gösteriyle size keyifli zamanlar geçirecek yerlerden en önemlisidir. Bunun dışında Gök kafes, Perpa ve Lütfi Kırdar kongre sarayı da Şişli’nin önemli merkezlerindendir. Öğrencilik hayatınız boyunca Şişli sizin için birçok yer öğrenebileceğiniz bir eğitim merkezi olacaktır. 


Şişli Yurt Fiyatları Ne Kadar? 

İstanbul Şişli’de öğrenci Yurdu Fiyatları Kız ve Erkek Öğrenci yurtlarının bulunduğu konuma, sunmuş olduğu hizmetlere göre değişmektedir. İstanbul Şişli Kız Yurdu ya da Şişli Erkek Yurdu olarak hizmet veren Özel Yurtların fiyatları öğrencinin konaklayacağı odanın kaç kişilik olduğuna, odada banyo-wc olmasına, yurtta yemek hizmeti olup olmamasına göre ayrıca öğrencilerin hizmetine sunmuş olduğu sosyal alanlara göre belirlemektedirler. 


Hatta Fiyatlar odaların ön cephe, arka cephe ya da çatı kat gibi bina içindeki farklı konumlarına göre fiyatlandırılmaktadır. Şişli’de ''yurt fiyatları odadaki kişi sayısına 12.000 TL ile 25.000 TL arasında değişmektedir. 6 Kişilik ya da 5 kişilik odalarda fiyatlar 12.000 TL civarında olurken tek kişilik özel wc banyoya sahip içinde mutfak ve birçok donanıma sahip yurtta yemek hizmeti olup olmamasına göre oda fiyatları 25.000 TL ‘den başlamaktadır. Özellikle konut tarzı yerlerde tek kişilik odalarda ihtiyacınız olan tüm detaylar düşünülmüştür. İstanbul Şişli Kız ve Erkek Öğrenci Yurtları ve fiyatlarına yurtlarburada.com sayfası yurt fiyatları linki üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz. 


Şişli Öğrenci için Kiralık Ev Fiyatları

İstanbul’da Şişli’de Özel Yurtlar haricinde kalabileceğiniz alternatifleriniz arasında ''öğrenci evi kiralamak'' ya da ''öğrenci apartı'' kiralamak olacaktır. Şişli’de öğrenci evi kiralamak istiyorsanız fiyatlar evin konumuna ve büyüklüğüne, eşyalı eşyasız olmasına göre farklılık göstermektedir. Fulya, civarı fiyatlar 7.500TL-15.000TL arasında değişmektedir. Feriköy’de ise fiyatlar 6.000 TL -20.000 TL aralığındadır. Öğrencilerin ağırlıklı olarak yaşadığı Mecidiyeköy’de ise fiyatlar 6.000 TL -20.000 TL aralığındadır. Eşyasız 1+1 ya da 2+1 bir ev kiraladığınızda, Bir kira peşin, iki kira depozito, elektrik -su- doğalgaz, internet için abonelik ücretleri ve emlakçı komisyonu da düşünüldüğünde, İstanbul Şişli’de Kız Öğrenci evi ya da İstanbul’da Erkek öğrenci evi kiralamak çok da ekonomik olmayacaktır. Şişli’de ev kiraları 6.000TL - 20.000 TL Aralığında değişmektedir. 




İstanbul Hakkında Merak Edilenler