Kıbrıs Özel Öğrenci Yurtları

Kıbrıs Özel Yurtlar , Kıbrıs'taki en popüler kız ve erkek öğrenci yurtları burada! Kıbrıs'taki Üniversitelere yakın, en iyi ve en rahat Özel Öğrenci Yurtları hakkında bilgi al, en uygun oda fiyatlarını öğren!

Üniversite
7Üniversite
Aktif Yurt
5Aktif Yurt
izmir yurtizmir yurtKıbrıs

İlçe Seç

Güzelyurt
Lefke
Girne
Lefkoşa
Gazimağusa
İskele

Kıbrıs’ta Öğrenci Olmak

Kıbrıs’ta Üniversite kazandınız ve Kıbrıs hakkında bir bilginiz yok. Şehir nasıl ? Üniversite yaşamı zor mu ? Kıbrıs’ta üniversite hayatım boyunca yaşamak nasıl olacak? Yurt imkanları neler? Üniversite kampüsü nasıl? Şehirde yaşam şartları nasıl? Gibi birçok soru kafanızı kurcalamaya başlayacaktır. Kıbrıs’ta şuan hizmet veren 7 tane üniversite vardır. Şehirde halk öğrencileri kabullenmiş ve benimsemiş durumda. Kıbrıs`ın sıcak iklimi ve doğa harikası mekânları öğrencilere birçok aktivite olanağı sunuyor.


Kıbrıs’taki üniversitelerin eğitim kalitesi Türkiye`deki birçok üniversite ile eşdeğer hatta onlarca üniversiteden daha üstün nitelikte. Kıbrıs`ta toplu taşıma maalesef çok gelişmiş değil. Öğrenciler genelde üniversitelerin ücretsiz otobüslerinden faydalanıyor.


Bu hizmetin dışıında belli saatlerde nadiren kullanabileceğiniz bir toplu taşıma sistemi var; ancak şehir içi ulaşımda araba kiralamak gibi bir imkânınız var. Günlük araba kiralamak Kıbrıs`ta Türkiye şartlarına göre daha uygun. Hem okuyup hem çalışmak gibi bir hedefi olan öğrenciler için part-time iş olanakları da mevcut; ancak küçük ve kalabalık bir yerleşke olduğunu hesaba katarak şunu söyleyebiliriz ki okuduğunuz üniversitenin kısmi zamanlı çalışan bir öğrencisi olmanız daha avantajlı.


Kıbrıs’ta Yurt Fiyatları Ne Kadar?

Kıbrıs’ta öğrenci Yurdu Fiyatları özellikle Kız ve Erkek Öğrenci yurtlarının bulunmuş olduğu konuma, sunmuş olduğu hizmetlere göre değişmektedir. Kıbrıs’ta Kız Yurdu ya da Erkek Yurdu olarak hizmet veren Özel Yurtların fiyatları öğrencinin konaklayacağı odanın kaç kişilik olduğuna, odada banyo-wc olmasına, yurtta yemek hizmeti olup olmamasına göre ayrıca öğrencilerin hizmetine sunmuş olduğu sosyal alanlara göre belirlemektedirler.


Hatta Fiyatlar odaların ön cephe, arka cephe ya da çatı kat gibi bina içindeki farklı konumlarına göre fiyatlandırılmaktadır. Kıbrıs ''yurt fiyatları oda sayısına göre 1000 TL ile 5000 TL arasında değişmektedir. 6 Kişilik ya da 5 kişilik odalarda fiyatlar 1000 TL civarında olurken tek kişilik özel wc banyoya sahip içinde mutfak ve birçok donanıma sahip oda fiyatları 5000 TL ‘den başlamaktadır. Özellikle konut tarzı yerlerde tek kişilik odalarda ihtiyacınız olan tüm detaylar düşünülmüştür. 


Kıbrıs Öğrenci için Kiralık Ev Fiyatları

Kıbrıs’ta Özel Kız ve Erkek Yurtları haricinde kalabileceğiniz ''öğrenci evi kiralamak'' ya da öğrenci aparatlarında kalmak olacaktır. Genellikle, Eşyasız 1+1 ya da 2+1 bir ev kiraladığınızda, bir kira peşin, iki kira depozito, elektrik -su- doğal gaz, internet için abonelik ücretleri ve emlakçı komisyonu da düşünüldüğünde, Kıbrıs’ta evde kalmaktansa Kız Öğrenci Yurdu ya da, erkek öğrenci yurdunda kalmak sizler için daha avantajlı olacaktır. Kıbrıs’ta ev kiraları fiyatlarına baktığımızda ise normal standartlarda 2+1 bir ev, 1000 TL ile 4500 TL arasında değişmektedir. 

 

Kıbrıs Öğrenci Apartları

Öğrenci yurtlarına alternatif olarak “Kıbrıs’ta Kız Öğrenci Apartı'' ya da ''Kıbrıs Erkek Öğrenci Apartı'' kiralaması yapabilirsiniz. Kıbrıs’ta apartlarda genel olarak öğrenciler, çalışanlar, bekar memur ya da işçiler ile birlikte oda kiralama yaparak kalmaktadırlar.


Kıbrıs Apart Evlerde yaşanan en önemli sıkıntı çalışan ve öğrenci aynı odada kaldığında öğrencilerin final ve vize sınavları zamanında gece geç saatlere kadar oda ışığını açarak ders çalışamaması olmaktadır, çünkü oda arkadaşı çalışan olduğundan dolayı zamanları tutmamaktadır.


Bu nedenle öğrencilerin kendi şartlarına uygun yerlerde konaklaması eğitimi açısından daha sağlıklı olacaktır. Kıbrıs’taki Apart ücretleri, Kıbrıs Özel Öğrenci Yurtlarına nazaran biraz daha ekonomik görünse de, Öğrenci yurtlarının sunmuş olduğu etüt odası ve dinlenme salonları, spor salonları ve yemek gibi imkanlar, vize ve final zamanları gibi kritik zamanlarda ön plana çıkmaktadır. Bu nedenle Kıbrıs Öğrenci Yurtlarında kalmak Apart ve öğrenci evlerine göre daha avantajlı olmaktadır. 

 

Kıbrıs Kız Öğrenci Yurtları Fiyatları

“Kıbrıs Kız Öğrenci Yurdu fiyatları' öğrenci yurdunun oda tipleri, yurt ücretine yemek dahil olup olmadığı, yurdun sosyal imkanlarına, yemek olup olmamasına, yüzme havuzu, fitness salonu, kuaför salonu, sauna ve hamam olanakları olup olmadığına göre değişmektedir.


Kıbrıs’ta Kız Öğrenci ulaşım açısından kolay ulaşım sağlanan bir yerde olması, üniversiteye yakın yurt olması alış veriş merkezleri, hastaneler ve bankalara olan yakınlığı Kız Öğrenci Yurtları Fiyatlarını etkilemektedir.


Üniversiteye yakın yurtlar Üniversiteye daha uzak mesafede olan yurtlara göre daha fazla tercih nedeni olmaktadır. Bu nedenle fiyatlar biraz daha yüksektir. Öğrenci Yurdunun yeni yapılması, depreme dayanıklı olması, eski ya da yeni yapılmış bir bina olması da fiyatlarda etkili olmaktadır. Kıbrıs’taki Kız Öğrenci yurtları ve fiyatlarına yurtlarburada.com sayfamızda bulunan yurt fiyatları linkinden ulaşabilirsiniz.


Kıbrıs Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatları

Kız Öğrenci yurtlarında olduğu gibi , “Kıbrıs’ta Erkek Öğrenci Yurdu fiyatları'' Erkek Öğrenci Yurdunun oda tipine, ücretine yemek dahil olup olmadığına, yurdun öğrenciye sunmuş olduğu sosyal alanlara, yüzme havuzu var mı - yok mu, fitness salonunu kullanabiliyor mu? Sauna ve hamam olanakları mevcut mu olmadığına göre değişmektedir.


Erkek Öğrenci Yurdunun merkezi bir konumda olması, ulaşım açısından dolmuş ve otobüs duraklara yakın olması, üniversiteye yakın yurt olması, Kıbrıs'taki Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatlarını etkilemektedir. Üniversiteye mesafe olarak daha yakın olan erkek öğrenci yurtları, Üniversiteye yakın olmayan erkek öğrenci yurtlarına göre fiyat olarak biraz daha farklı olmaktadır.


Erkek Öğrenci yurdu olarak kullanılan binanın depreme dayanıklılığı yeni ya da eski bina olması da fiyat konusunda etken olan önemli unsurlardan birdir. Kıbrıs'taki Erkek Öğrenci Yurtları fiyatlarına, yurtlarburada.com ana menüde bulunan yurt fiyatları linkinden ulaşabilirsiniz.


Kıbrıs Hakkında Merak Edilenler