Yalova Özel Öğrenci Yurtları

Yalova'daki Özel Kız ve Erkek Öğrenci Yurtlarının Tümü Burada! Yalova Öğrenci Yurtları ve Yalova'daki Üniversitelere Yakın Yurt Fiyatlarını Öğren!

Üniversite
1Üniversite
Aktif Yurt
9Aktif Yurt
izmir yurtizmir yurtYalova

Yalova Şehrindeki Üniversiteler

İlçe Seç

Merkez
Altınova
Armutlu
Çiftlikköy
Çınarcık
Termal

Yalova'da Okumak

Yalova, üniversiteleri, doğal güzellikleri ve termal kaynakları ile öğrencilere eşsiz bir yaşam deneyimi sunan bir şehirdir. Yalova Üniversitesi'nin çeşitli fakülteleri ve programları, öğrencilere geniş bir akademik yelpaze sunarak kariyerlerine iyi bir başlangıç yapma fırsatı verir. Aynı zamanda şehrin doğal güzellikleri, doğa yürüyüşleri, piknikler ve termal kaplıcalar öğrencilere dinlenme ve stres atma imkanı sunar. Yalova'nın kültürel etkinlikleri, festivalleri ve sanatsal faaliyetleri ise öğrencilere sosyal olarak zengin deneyimler yaşama şansı tanır. İstanbul'a yakın olması, ulaşım kolaylığı sağlaması da Yalova'yı tercih edilebilir kılar. Yalova'da okumak, hem akademik başarıyı hem de yaşamın keyfini çıkarmayı bir arada yaşatan bir deneyim sunar.


Yalova Öğrenci için Kiralık Ev Fiyatları

Yalova'daki Özel Kız ve Erkek Yurtları haricinde kalabileceğiniz ''öğrenci evi kiralamak'' ya da öğrenci apartlarında kalmak olacaktır. Öğrenci evi kiralamak istiyorsanız fiyatlar Yalova Merkez ve ilçeye göre farklılık göstermektedir. Genellikle, Eşyasız 1+1 ya da 2+1 bir ev kiraladığınız da, bir kira peşin, iki kira depozito, elektrik -su- doğal gaz, internet için abonelik ücretleri ve emlakçı komisyonu da düşünüldüğünde, Yalova'da evde kalmaktansa Kız Öğrenci Yurdu ya da, erkek öğrenci yurdunda kalmak sizler için daha avantajlı olacaktır. Yalova merkezde ev kiraları İlçelere göre daha yüksek olurken İlçelerde fiyatlar daha uygun olmaktadır. Yalova merkezde ev kiraları fiyatlarına baktığımızda ise normal standartlarda 2+1 eşyasız bir ev, 1000 TL ile 30.000 TL arasında değişmektedir. İlçelerde ise fiyatlar 2.000 TL ile 8.000 TL arasındadır.


Yalova Öğrenci Aparatları

Öğrenci yurtlarına alternatif olarak “Yalova’da Kız Öğrenci Apartı'' ya da ''Yalova Erkek Öğrenci Apartı'' kiralaması yapabilirsiniz. Bursa’da apartlarda genel olarak öğrenciler, çalışanlar, bekâr memur ya da işçiler ile birlikte oda kiralama yaparak kalmaktadırlar. Yalova Apart Evlerde yaşanan en önemli sıkıntı çalışan ve öğrenci aynı odada kaldığında öğrencilerin final ve vize sınavları zamanında gece geç saatlere kadar oda ışığını açarak ders çalışamaması olmaktadır, çünkü oda arkadaşı çalışan olduğundan dolayı zamanları tutmamaktadır. Bu nedenle öğrencilerin kendi şartlarına uygun yerlerde konaklaması eğitimi açısından daha sağlıklı olacaktır. Yalova'daki Apart ücretleri, Yalova Özel Öğrenci Yurtlarına nazaran biraz daha ekonomik görünse de, Öğrenci yurtlarının sunmuş olduğu etüt odası ve dinlenme salonları, spor salonları ve yemek gibi imkanlar, vize ve final zamanları gibi kritik zamanlarda ön plana çıkmaktadır. Bu nedenle Yalova Öğrenci Yurtlarında kalmak Apart ve öğrenci evlerine göre daha avantajlı olmaktadır.


Özel Öğrenci Yurdunda Kimler Kalabilir?

Özel öğrenci yurtları, genellikle üniversite öğrencileri için tasarlanmış konaklama yerleridir. Bu yurtlarda kalmak için öğrencilerin bir üniversiteye kayıtlı olması, belirli yaş sınırlarına uyması ve yurdun politikalarına uyum sağlaması gerekmektedir. Ayrıca, yurtlarda kalabilmek için kira ödemesi yapmak ve konaklama sözleşmesi imzalamak da beklenir. Her özel öğrenci yurdu farklı kurallara ve fiyatlandırmalara sahip olabilir, bu nedenle öğrencilerin yurtların web sitelerini ziyaret ederek detaylı bilgi almaları önemlidir. Detaylı bilgiye www.yurtlarburada.com'dan ulaşabilirsiniz.


Yalova Kız Öğrenci Yurtları Fiyatları

Yalova Yurt Ücretleri 3.500 TL ile 12.000 TL arasındaki fiyatlar ile değişmektedir. Yurt Fiyatları kaç kişilik oda tercih ettiğinize yurtta yemek hizmeti olup olmamasına yurdun size sunmuş olduğu hizmetler ile , Üniversiteye yakınlık- uzaklık ve konumuna göre farklılık gösterebilmektedir. 2023 yılı Yalova Yurt fiyatları enflasyon ve piyasa koşullarına göre bir önceki sene uygulanan yurt fiyatlarına göre artış göstermiştir.


Yalova Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatları

Kız Öğrenci yurtlarında olduğu gibi , “Yalova'da Erkek Öğrenci Yurdu fiyatları'' Erkek Öğrenci Yurdunun oda tipine, ücretine yemek dahil olup olmadığına, yurdun öğrenciye sunmuş olduğu sosyal alanlara, yüzme havuzu var mı - yok mu, fitness salonunu kullanabiliyor mu? Sauna ve hamam olanakları mevcut mu olmadığına göre değişmektedir. Erkek Öğrenci Yurdunun merkezi bir konumda olması, ulaşım açısından dolmuş ve otobüs duraklara yakın olması, üniversiteye yakın yurt olması, Yalova'daki Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatlarını etkilemektedir. Üniversiteye mesafe olarak daha yakın olan erkek öğrenci yurtları, Üniversiteye yakın olmayan erkek öğrenci yurtlarına göre fiyat olarak biraz daha farklı olmaktadır. Erkek Öğrenci yurdu olarak kullanılan binanın depreme dayanıklılığı yeni ya da eski bina olması da fiyat konusunda etken olan önemli unsurlardan birdir. Yalova'daki Erkek Öğrenci Yurtları fiyatlarına, yurtlarburada.com ana menüde bulunan yurt fiyatları linkinden ulaşabilirsiniz.


Yalova Hakkında Merak Edilenler